KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Baseny, siłownie i kluby fitness znowu otwarte. Już od 6 czerwca

W środę premier Mateusz Morawiecki ogłosił szczegóły IV etapu odmrażania polskiej gospodarki. Tym razem skorzystają miłośnicy sportu. Lada moment zostaną otwarte baseny, siłownie i kluby fitness.

Robert Czykiel
Robert Czykiel
Dezynfekcja sprzętu na siłowni Getty Images / Mikhail Tereshchenko\TASS / Dezynfekcja sprzętu na siłowni
Polacy w końcu mogą myśleć o powrocie na siłownię, do klubu fitness, a nawet na basen. W środę podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki zdradził, że tego typu placówki sportowe mogą zostać otwarte od 6 czerwca.

Oczywiście korzystać z tych miejsc będzie można tylko stosując się do odpowiednich przepisów. W siłowniach, czy klubach fitness będzie obowiązek zachowania dystansu społecznego.

Wiadomo też, że zarządca placówki będzie musiał po każdej osobie dezynfekować sprzęt. W dodatku nie będzie możliwości korzystania z pryszniców. Nie są jeszcze znane szczegóły reżimu sanitarnego, który będzie obowiązywać na basenach.

Już wcześniej zostały otwarte boiska i stadiony na otwartej przestrzeni. W kolejnym etapie udostępniono hale sportowe. Dzięki temu nawet amatorzy mogą korzystać z infrastruktury.

W trakcie konferencji przekazano jeszcze jedną wiadomość, która jest dobra dla miłośników sportu. Od soboty 30 maja nie ma obowiązku zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej. Dzięki temu już swobodnie będzie można biegać lub jeździć na rowerze bez maseczki.

Żużel. Wszystko albo nic. Kluby na zapełnieniu trybun etapami, stracą kasę i sympatię kibiców? >> Kibice już wkrótce na stadionach? Znamy kulisy spotkania Ryszarda Czarneckiego z premierem Morawieckim >> ZOBACZ WIDEO: Polska medalistka olimpijska pomaga seniorom w czasie epidemii. "Jeździliśmy i pytaliśmy, kto jakiej pomocy potrzebuje"
Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (9)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×