Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Klub z Katowic znalazł się pod lupą CBA. Zatrzymano już sześć osób

Centralne Biuro Antykorupcyjne zajmuje się sprawą jednego z katowickich klubów sportowych. W trakcie postępowania pod lupę wzięto nierzetelne faktury VAT. Te dokumenty wystawiono na łączną kwotę blisko 29 mln złotych.
Mateusz Domański
Mateusz Domański
Funkcjonariusze CBA Materiały prasowe / Twitter/CBA / Na zdjęciu: Funkcjonariusze CBA

O tym, że jeden z katowickich klubów sportowych znalazł się pod lupą Centralnego Biura Antykorupcyjnego informuje tvp.info. Jak podano, w tej sprawie zatrzymano już sześć osób. W tym gronie znalazł się przedsiębiorca i pięciu przedstawicieli podmiotów z województwa śląskiego.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że od stycznia 2012 roku do lipca 2019 roku zatrzymane osoby przyjęły co najmniej 365 nierzetelnych faktur na łączną kwotę 29 milionów złotych.

"Faktury te nie dokumentowały rzeczywistych zdarzeń gospodarczych, a dotyczyły fikcyjnej sprzedaży między innymi usług reklamowych i zostały wykorzystane do bezpodstawnego obniżenia podatku VAT. W sprawie doszło do narażenia na uszczuplenie podatku VAT na łączną kwotę ponad 5 milionów złotych" - podało CBA, cytowane przez portal internetowy TVP Info.

Przeszukano już miejsca zamieszkania zatrzymanych, jak i również zabezpieczono ich majątki. Mogą one podlegać zajęciu na poczet przyszłych kar i grzywien. 

Zatrzymane osoby usłyszały już zarzuty związane z przyjmowaniem nierzetelnych faktur VAT, wprowadzeniem ich do obrotu gospodarczego i praniem brudnych pieniędzy.

Czytaj także:
> Robert Lewandowski "całkowicie poświęcił się drużynie". Zobacz noty dla Polaka

> Niemieckie media po meczu Bayern - Sevilla. Joker Javi Martinez "trochę onieśmielony"

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: piłka lądowała w ich siatce... 37 razy! Kuriozalny mecz w Niemczech

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×