Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Koronawirus. Jest decyzja ws. szpitala polowego w Łodzi. MON zrezygnował z Atlas Areny

W łódzkiej Atlas Arenie nie będzie jednak szpitala tymczasowego, jak buduje się na Stadionie Narodowym w Warszawie. Zadecydowały o tym względy techniczne.
Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Atlas Arena podczas meczu Ligi Światowej siatkarzy WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: Atlas Arena podczas meczu Ligi Światowej siatkarzy

W Łodzi Ministerstwo Obrony Narodowej zdecydowało, że lokalizacją szpitala tymczasowego dla chorych na COVID-19 będzie hala Expo, a nie Atlas Arena - dowiedział się portal sport.pl.

Decyzję podjęto po wizytacji obiektu sportowego. Problemem okazał się m.in. brak wystarczającej liczby toalet na poziomie, gdzie znajdowałyby się łóżka z chorymi. Atlas Arena nie jest do tego przystosowana, inaczej hala Expo, która pod tym względem jest idealnie przygotowana.

- To kwestia tego, jak zbudowana jest hala. Ona nie powstała dla takich przedsięwzięć, a na wydarzenia sportowe. (...) Na taki projekt potrzeba dużych środków. Trzeba byłoby je przeznaczyć na podłoże, na którym miałby stanąć szpital i jego ogrzewanie. To spora kwota, ale wątpię, żeby akurat pieniądze były tu problemem - zdradził w rozmowie ze sport.pl przedstawiciel firmy zarządzającej obiektem.

ZOBACZ WIDEO: Branża fitness nie wytrzyma kolejnych obostrzeń. "U nas nawet tłumów nie ma, więc o co chodzi?"

Wcześniej prezydent Łodzi Hanna Zdanowska oddała największe obiekty w mieście do dyspozycji rządu. Media pisały o tym, że stadiony Widzewa i ŁKS-u miałaby zostać izolatoriami, a Atlas Arena i EXPO szpitalami polowymi.

Budowę szpitali tymczasowych rządzący rozważają też - oprócz Stadionu Narodowego w Warszawie - na innych obiektach sportowych w Polsce, m.in. w katowickim Spodku, Stadionie Miejskim we Wrocławiu czy Arenie Gliwice.

Zobacz:
Koronawirus: nie tylko Narodowy, na świecie powstało wiele szpitali na sportowych obiektach
Koronawirus. Narodowy, a oprócz niego Atlas Arena czy Spodek? Na obiektach sportowych mają powstać szpitale polowe

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×