Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Koronawirus. Cała Polska w czerwonej strefie. Nowe obostrzenia dotyczą też sportu

Premier Mateusz Morawiecki w piątek ogłosił, że od 24 października czerwona strefa obowiązywać będzie na terenie całego kraju. Sprawdź, co to oznacza dla sportu.
Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Mateusz Morawiecki PAP / Radek Pietruszka / Na zdjęciu: Mateusz Morawiecki

"Od soboty 24 października w całej Polsce obowiązują nowe zasady bezpieczeństwa. Cała Polska jest strefą czerwoną" - przekazał podczas piątkowej konferencji nt. działań rządu w dobie pandemii koronawirusa premier Mateusz Morawiecki (więcej szczegółów TUTAJ).

W "Nowych zasadach bezpieczeństwa" w części "Edukacja, kultura, sport" wymieniono następujące obostrzenia dotyczące sportu: wydarzenia sportowe bez udziału publiczności oraz zawieszenie działalności basenów, aquaparków, siłowni.

W tej sytuacji, od jutra (24.10.), wszystkie zawody i imprezy sportowe w Polsce będą rozgrywane bez udziału kibiców. Nadal obowiązywać będzie też zakaz wejścia na takie obiekty jak: baseny, siłownie czy kluby fitness.

Nie wiadomo, czy z obiektów tych będą mogły korzystać osoby uprawiające sport w ramach współzawodnictwa, zajęć lub wydarzeń sportowych, a także studenci i uczniowie w ramach zajęć w szkole i na uczelni.

Taki zapis pojawił się w poprzednim rozporządzeniu, ale w piątek minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że będzie rekomendować ograniczenie wszelkiej aktywności powyżej pięciu osób spoza jednego gospodarstwa domowego. Minister nie doprecyzował jednak, czy będzie to dotyczyć np. treningów na siłowni czy basenie.

Zobacz:
Koronawirus. Rząd vs branża fitness. "Odbyły się merytoryczne rozmowy" 

ZOBACZ WIDEO: Branża fitness nie wytrzyma kolejnych obostrzeń. "U nas nawet tłumów nie ma, więc o co chodzi?"Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×