Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Koronawirus. Rząd vs branża fitness. "Odbyły się merytoryczne rozmowy"

Wicepremier Jarosław Gowin w poniedziałek spotkał się z przedstawicielami branży fitness, którzy domagają się otwarcia siłowni i klubów. - Będziemy się zastanawiać - zapewnił polityk. PFF oczekuje jednak konkretów już we wtorek.
Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Jarosław Gowin Newspix / Stanisław Krzywy / Na zdjęciu: Jarosław Gowin

- Jesteśmy otwarci na dalszy dialog z branżą. Będziemy się zastanawiać, co w ramach dostępnych modeli biznesowych możemy wspólnie wypracować na przyszłość. Nam wszystkim zależy bowiem tyleż na dobru państwa branży, co na możliwie najlepszej kondycji polskiej gospodarki - powiedział w poniedziałek wicepremier Jarosław Gowin po odbyciu wideokonferencji z branżą fitness.

Tematem spotkania było otwarcie basenów, siłowni i klubów fitness, które zostały zamknięte przez rząd w związku z nagłym wzrostem liczby zakażeń koronawirusem w Polsce.

- Będziemy się starali możliwie szybko wyjść naprzeciw Państwa oczekiwaniom, czyli odmrozić branżę fitness oraz dostęp do basenów i aquaparków, ale przy zachowaniu zwiększonego niż do tej pory poziomu bezpieczeństwa sanitarnego - podkreśliła wiceminister Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii Olga Semeniuk, cytowana przez gov.pl.

ZOBACZ WIDEO: Branża fitness nie wytrzyma kolejnych obostrzeń. "U nas nawet tłumów nie ma, więc o co chodzi?"

Przedstawiciele Polskiej Federacji Fitness (PFF) mają nadzieję, że nie są to tylko słowa i obiekty sportowe będą mogły wznowić działalność już w najbliższą sobotę (24 października).

"Spotkanie było merytoryczne oraz nakierowane na ustalenie jak najbliższej daty ponownego otwarcia naszego sektora. Apelowaliśmy o to, aby obiekty sportowe mogły wznowić działalność nie później niż w najbliższą sobotę. Przedstawiliśmy uzasadnienie dla oczekiwań naszej branży. Natomiast, co do terminu uzyskania odpowiedzi, wskazaliśmy wtorek (20 października)" - czytamy na facebookowym koncie PFF.

Decyzja leży po stronie rządu. Od soboty (17.10) w strefie żółtej i czerwonej obowiązuje zawieszenie działalności aquaparków, basenów oraz centrów i klubów fitness. Obiekty pozostają otwarte wyłącznie dla sportowców przygotowujących się do zawodów, a także uczniów i studentów w ramach zajęć szkolnych.

Zobacz:
Koronawirus. Centrum fitness w Krakowie zamieniło się w... sklep i kościół. Policja przeprowadziła dwie kontrole
Zamknięte siłownie, baseny i kluby fitness. Sprawdź, kogo dotyczy zakaz

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×