Koronawirus. Konferencja ministra zdrowia. Złe informacje dla branży fitness

Nie było niespodzianki na konferencji ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Uczniowie klas 1-3 wracają do szkół, ale pozostałe restrykcje zostają przedłużone. Branża fitness dalej będzie zamknięta minimum do końca stycznia.

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Pusta siłownia zamknięta przez pandemię PAP/EPA / Asanka Ratnayake / Pusta siłownia zamknięta przez pandemię
Branża fitness jest bardzo mocno dotknięta przez pandemię. Najpierw siłownie, kluby fitness i baseny zamknięto podczas pierwszej fali koronawirusa na wiosnę. Sytuacja powtórzyła się na jesień, gdy Polskę zaatakowała druga fala pandemii.

Decyzją rządu 17 października zamknięto obiekty z branży fitness. Z basenów, siłowni, klubów fitness i wspinaczkowych mogą korzystać jedynie sportowcy lub zawodnicy przygotowujący się do zawodów sportowych. W grudniu tę decyzję przedłużono do 17 stycznia 2021 roku.

Po tym terminie sytuacja branży fitness nie ulegnie poprawie. W poniedziałkowy wieczór minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował na konferencji prasowej, że dotychczasowe obostrzenia zostają przedłużone minimum na kolejne dwa tygodnie, do końca stycznia bieżącego roku.

ZOBACZ WIDEO: Skoki narciarskie. Kto po Stochu, Kubackim i Żyle? "Potrzebujemy skoczków, których nazwisk jeszcze nie znamy"

Tym samym siłownie, kluby fitness, baseny pozostają zamknięte dla większości osób. Mogą z nich korzystać tylko profesjonalni sportowcy. Liczba klientów drastycznie zatem spadła i będzie spadać. Do końca stycznia będą zamknięte również stoki narciarskie.

Sport profesjonalny, tak jak dotychczas, może funkcjonować.

Jedyną zmianą, w porównaniu z aktualnymi obostrzeniami, będzie umożliwienie od 18 stycznia stacjonarnej nauki dzieciom z klas 1-3 - poinformował Adam Niedzielski.

W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 4622 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Zmarło 75 osób. Łącznie w Polsce zakaziło się już prawie 1,4 miliona osób. Wyzdrowiało 1,1 miliona, a zmarło 31 tys. osób. Na razie zaszczepiono 203 tys. osób.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×