Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Minister zdrowia ogłosił nowe obostrzenia! Surowe restrykcje dotkną sport w całym kraju

Trzecia fala koronawirusa jest coraz groźniejsza. Rząd zdecydował o nowych obostrzeniach, które przedstawił Adam Niedzielski. Sprawdź, co zmieni się w funkcjonowaniu amatorskiego sportu w Polsce.
Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Adam Niedzielski PAP / Marcin Obara / Na zdjęciu: Adam Niedzielski

Wzrost zakażeń na COVID-19 na przestrzeni całego kraju zmusił rząd do działania i podjęcia kolejnych ważnych decyzji związanych z obostrzeniami.

W środę podjęto decyzje, że nowe ograniczenia nie będą już nakładane na kolejne województwa, ale dotkną całego kraju bez względu na ilość zachorowań na danym obszarze.

Przypomnimy, że zaostrzone zasady bezpieczeństwa związane z koronawirusem zostały już wcześniej nałożone na cztery województwa (warmińsko-mazurskie, pomorskie, mazowieckie i lubuskie). Od piątku 19 marca obostrzenia te nałożone zostały na cały kraj.

Oznacza to, że od tego czasu w całej Polsce zamknięte będą siłownie, baseny, aquaparki, sauny, kluby fitness, korty tenisowe, stoki narciarskie i inne obiekty infrastruktury sportowej. Wszystko to dotyczy sportu amatorskiego i rekreacji.

Możliwe będą tylko rozgrywki w profesjonalnym sporcie - oczywiście przy pustych trybunach bez udziału kibiców.

W środę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 25 052 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. Najwięcej nowych przypadków potwierdzono w województwach: mazowieckim (4142), śląskim (4030), małopolskim (2050) i wielkopolskim (2034). Najmniej z kolei w opolskim (357). Łącznie w naszym kraju na COVID-19 zachorowało 1 956 974 osób.

CZYTAJ TAKŻE: Euro 2020 jednak nie w 12 krajach?! Prezydent UEFA stawia warunek!

CZYTAJ TAKŻE: Roman Kosecki zakażony koronawirusem. "Staram się zachowywać spokój"

ZOBACZ WIDEO: Kibice Legii Warszawa pod stadionem. Zdecydowany komentarz ekspertaZapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (2)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×