Kolejny etap luzowania obostrzeń w sporcie. Więcej kibiców na stadionach, ważna zmiana dla biegaczy

Od soboty 26 czerwca zwiększają się limity na obiektach sportowych. Nie dotyczy to osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
zawody biegowe Materiały prasowe / Pixabay / Na zdjęciu: zawody biegowe
W sobotę Polska wchodzi w kolejne luzowanie obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Co zmieni się w zawodowym sporcie i aktywności fizycznej na poziomie amatorskim?

"Siłownie i kluby fitness nowy limit uczestników - 1 osoba na 10 m2" - czytamy na stronie gov.pl. Od 26 czerwca będzie też można zająć na stadionach np. podczas meczów piłkarskich do 50 procent miejsc. Wcześniej było to możliwe jedynie w 25 proc. (wyjątek stanowiły mecze reprezentacji Polski przed Euro 2020, z Rosją oraz Islandią - więcej TUTAJ>>).

Co ważne, limit (50 proc.) nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19. - Osoby zaszczepione nie będą wliczane do ustalonego limitu - zapewnił Adam Niedzielski, minister zdrowia. Kwestia dotyczy obiektów sportowych na otwartym powietrzu.

ZOBACZ WIDEO: Paweł Fajdek startował z kontuzją? Zawodnik uspokaja kibiców!
Od końca maja w Polsce mogą odbywać się imprezy biegowe i rowerowe w otwartej przestrzeni. Do piątku (25 czerwca) obowiązywał jednak limit: 250 osób w grupie, których może być więcej niż jedna. Warunkiem był 30-minutowy odstęp pomiędzy startem kolejnych grup.

Teraz to się zmieni. "W wydarzeniach, zajęciach sportowych lub współzawodnictwie sportowym odbywającym się na otwartym powietrzu poza obiektami sportowymi może uczestniczyć jednocześnie w grupie nie więcej niż 500 osób. Odstęp czasowy pomiędzy grupami wynosi zgodnie z nowym rozporządzeniem 15 minut" - poinformowano.

Dodatkowo, na basenach, w aquaparkach i zamkniętych obiektach sportowych zostanie udostępnionych dla publiczności do 75 proc. liczby miejsc. Tutaj również do limitu nie zaliczają się osoby w pełni zaszczepione przeciw COVID-19.

Zobacz:
Euro 2020. Kolejne zakażenia mutacją Delta po meczach w Kopenhadze. Duński sanepid apeluje do kibiców
Wariant Delta nie przeszkadza Brytyjczykom. 140 tys. osób na wielkiej imprezie sportowej

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×