Euro 2020. Kolejne zakażenia mutacją Delta po meczach w Kopenhadze. Duński sanepid apeluje do kibiców

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Martin Rose - UEFA / Na zdjęciu: kibice cieszą się po zwycięstwie reprezentacji Danii
Getty Images / Martin Rose - UEFA / Na zdjęciu: kibice cieszą się po zwycięstwie reprezentacji Danii
zdjęcie autora artykułu

Wariant Delta koronawirusa zaczyna dominować obecnie na świecie. Niepokojące doniesienia napływają z Kopenhagi, gdzie wśród kibiców na meczu Euro 2020 (2021) Rosja - Dania wykryto już kilka przypadków zakażenia.

"Wszystkich widzów przebywających na trybunie B na Parken podczas meczu pomiędzy Danią i Rosją (4:1) w poniedziałek 21 czerwca zachęcamy do wykonania testu PCR. Do tej pory wykryto 16 osób zarażonych COVID-19, z czego 4 z wariantem Delta koronawirusa" - poinformował w piątek (25 czerwca) duński sanepid.

Wcześniej trzy przypadki zakażenia nowym wariantem koronawirusa wykryto po spotkaniu Euro 2020 Dania - Belgia (1:2), które również odbyło się na Parken w Kopenhadze (17 czerwca).

"Zachęcamy 4000 widzów z sektorów 1, 2, 3, 4, 6 i 7 trybuny C do tego, by przetestowali się przy użyciu techniki PCR. Będziemy pracować nad tym, by skutecznie wykrywać infekcje" - pisał wówczas na Twitterze duński minister zdrowia Magnus Heunicke (więcej TUTAJ).

Mutacja Delta, wcześniej znana jako indyjska, to w tej chwili - zdaniem Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) - największe zagrożenie związane z pandemią koronawirusa. WHO twierdzi, że wykryty po raz pierwszy w Indiach wariant Delta koronawirusa staje się dominujący na świecie z powodu bardzo wysokiego stopnia rozprzestrzeniania się patogenu.

Zobacz: Wariant Delta nie przeszkadza Brytyjczykom. 140 tys. osób na wielkiej imprezie sportowej

Słuchaj Radia Euro w Open FM!

ZOBACZ WIDEO: Smutni przez wynik, ale zadowoleni z gry. Rozmawialiśmy z polskimi kibicami po meczu ze Szwecją

Źródło artykułu: