Potężna inwestycja. W Polsce powstanie wyjątkowe miejsce

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / COS / Na zdjęciu: Piotr Gliński, Otylia Jędrzejczak i Michał Dworczyk
Materiały prasowe / COS / Na zdjęciu: Piotr Gliński, Otylia Jędrzejczak i Michał Dworczyk
zdjęcie autora artykułu

W Dusznikach-Zdroju powstanie nowy Centralny Ośrodek Sportu. Wicepremier i minister sportu Piotr Gliński zapowiedział ogromną inwestycję. Powstanie m.in. pierwszy w Polsce tor bobslejowy. Zmodernizowana zostanie też biathlonowa trasa.

W tym artykule dowiesz się o:

Do tej pory Duszniki-Zdrój znane były jako ośrodek biathlonowy. W ostatnich latach przeprowadzono tam wiele inwestycji, dzięki czemu w tej miejscowości goszczono mistrzostwa Europy i zawody Pucharu IBU, czyli bezpośredniego zaplecza biathlonowego Pucharu Świata. To jednak nie koniec inwestycji.

Odpowiedzialny za sport wicepremier Piotr Gliński zapowiedział, że w Dusznikach-Zdroju powstanie nowoczesny ośrodek sportowy. W ramach inwestycji wybudowany zostanie pierwszy w Polsce tor bobslejowy, a do tego powstaną kryta pływalnia o wymiarach olimpijskich, tunel śnieżny i hala lodowa. Zmodernizowany tor wrotkarski oraz unowocześniony obiekt biathlonowy Duszniki Arena będą tworzyć infrastrukturę nowego Ośrodka Przygotowań Olimpijskich - Centralnego Ośrodka Sportu. To ósmy w Polsce i siódmy regionalny ośrodek COS.

- Polski rząd ma świadomość tego, że do tego aby polscy sportowcy osiągali sukcesy na najważniejszych międzynarodowych imprezach, potrzebne jest odpowiednie wsparcie. Zdecydowaliśmy o powołaniu - na bazie istniejącej już w Dusznikach-Zdroju infrastruktury kolejnego, ósmego, ośrodka przygotowań olimpijskich. To kolejna strategiczna inwestycja w rozwój polskiego sport - mówił podczas konferencji prasowej w Tauron Duszniki Arenie wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu prof. Piotr Gliński.

Na terenie nowego ośrodka COS znajdą się m.in. obiekt biathlonowy, tor wrotkarski, hala sportowa, stadion piłkarski i korty tenisowe. Jak zapewniono, pozostałe obiekty będą nowe. Dostępne będzie lodowisko, kryty 50-metrowy basen. Z kolei w tunelu śnieżnym trenować będzie można przez cały rok.

Badania prowadzone na przestrzeni kilkunastu lat dowiodły, że ciśnienie atmosferyczne w wyższych partiach gminy Duszniki-Zdrój jest takie, jak na wysokości czterech tysięcy metrów nad poziomem morza. Dzięki unikalnemu klimatowi ludzki organizm produkuje tu zwiększoną liczbę czerwonych krwinek, co ma duże znaczenie szczególnie dla trenujących sportowców.

Czytaj także: Nie będzie polskiego meczu. Drugi set dał nadzieję, ale Magda Linette nie sprawiła niespodzianki Nieprawdopodobna historia rodziny Matty'ego Casha. Droga do Anglii była długa i pełna cierpień

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: siatkarze grają nie tylko w Europie! Co za akcja

Źródło artykułu:
Komentarze (13)
avatar
Mercier Skuter
25.09.2021
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
Reasumujac, po wpisach widać że coraz więcej tu troli pisowskich  
avatar
Jerzy Kowalczuk
24.09.2021
Zgłoś do moderacji
3
1
Odpowiedz
Pewnie najwiekrzy cmentarz Europy powstanie bo mielismy rekordowa liczbe zgonow na covid w calej Eurpy DZIEKI rezimowi PiS !!!  
avatar
Michael Witski
24.09.2021
Zgłoś do moderacji
4
2
Odpowiedz
U nas za PiSu powstaje wiele rzeczy: prom, do którego stępką leży nie ruszona od 2017, samochody elektryczne, itd. Szkoda tylko, że powyższe powstają w ustach polityków, a realnie powstaje tylk Czytaj całość
avatar
LokiR
23.09.2021
Zgłoś do moderacji
3
1
Odpowiedz
No tak, najważniejszy w tym momencie jest Wielki Ośrodek SPortu. Nie magazyn Energii, Nie elektrownia atomowa, tylko Ośrodek sportu. A co tam, dorzuci się jeszcze jeden podatek i będzie gucio  
avatar
Franz.
23.09.2021
Zgłoś do moderacji
2
2
Odpowiedz
Ech..... owszem lubię sport, ale lud chce nie tylko igrzysk i chleba. Panowie zacznijcie inwestować w naukę i technikę, żeby Polska nie była wiecznym producentem śrubek!!! Elektrowni atomowych Czytaj całość