KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Nieoficjalnie: znamy nazwisko nowego ministra sportu

W ramach jesiennej rekonstrukcji rządu ma dojść do rozdzielenia resortów kultury i sportu. Roch Kowalski z RMF FM poinformował, kto obejmie tekę ministra sportu.

Michał Fabian
Michał Fabian
Kamil Bortniczuk (w środku) PAP / Radek Pietruszka / Na zdjęciu: Kamil Bortniczuk (w środku)
"Jeszcze w tym tygodniu Kamil Bortniczuk obejmie funkcję ministra sportu. Kompetencje zostaną wyłączone spod nadzoru Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu" - poinformował na Twitterze Roch Kowalski, dziennikarz RMF FM.

Przypomnijmy: od 6 października 2020 r. za polski sport odpowiada Piotr Gliński (jako minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu). Jeszcze kilka dni temu, w wywiadzie dla "Przeglądu Sportowego", podkreślał on, że nie widzi potrzeby tworzenia osobnego ministerstwa sportu.

Wszystko wskazuje na to, że jednak do tego dojdzie. Według informacji dziennikarza RMF FM powołanie Bortniczuka na ministra sportu to "konsekwencja nowej umowy, którą PiS i Partia Republikańska mają podpisać na dniach".

38-letni Bortniczuk zasiada w parlamencie od 2018 r. Najpierw reprezentował Porozumienie, a od czerwca 2021 r. jest jednym z liderów Partii Republikańskiej.

Jakie są związki Bortniczuka ze sportem? Przez wiele lat był piłkarzem GKS Głuchołazy. - To dla mnie wyjątkowa sprawa. Jeszcze trzy lata temu GKS grał w A-klasie, a teraz jesteśmy w 4. lidze - mówił "Faktowi" w 2019 r., po awansie drużyny (obecnie zespół ten występuje w klasie okręgowej).

Z kolei w 2018 r. Bortniczuk był członkiem rady nadzorczej siatkarskiego klubu Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Czytaj także: Polityk PiS skomentował sukces i wtedy ruszyła lawina komentarzy
Czytaj także: Potężna inwestycja. W Polsce powstanie wyjątkowe miejsce

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: co tam się stało?! Po trzech sekundach prowadzili 1:0
Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (5)
 • Legionowiak 2.0 Zgłoś komentarz
  Dla mnie, ministrem sportu powinien być jakiś wybitny polski sportowiec (nieważne jaką dyscyplinę uprawiał i który prywatnie nie popiera reżimu)! Gdybym był ministrem sportu, zrobiłbym
  Czytaj całość
  tak, że najpierw zrobiłbym reformę w ministerstwie, by powstały departamenty do dyscyplin sportowych i innych aspektów sportowych (np. departament do spraw aktywności fizycznej, departament do spraw związków, ruchów i klubów sportowcyh czy departament do spraw imprez i rozgrywek sportowych)! Chciałbym, wracając do departamentów do dyscyplin, żeby np. departamentem piłki nożnej kierował wybitny piłkarz, a departamentem siatkówki jakiś wybitny siatkarz lub siatkarka i tak dalej. Polski sport musi być kierowany przez polskich sportowców! Zero polityki (i reżimu) w polskim sporcie!
  • 1965kris Zgłoś komentarz
   Bortniczuk był piłkarzem GKS Głuchołazy, teraz będzie ministrem sportu... Ja potrafię wydoić krowę i mam działkę. Chcę być ministrem rolnictwa, mam lepsze kwalifikacje niż
   Czytaj całość
   Bortniczuk!
   • Ave Silessia Zgłoś komentarz
    Dla Bortniczuka trzeba utworzyć nowe ministerstwo - od spraw niepotrzebnych !!!
    • steffen Zgłoś komentarz
     No tak, trzeba stworzyć nowe ministerstwo dla "koalicjanta" Ile minęło czasu od likwidacji poprzedniego ministerstwa sportu? Bo już się gubię w tych pisowskich reformach :D
     • Ave Silessia Zgłoś komentarz
      No i po sporcie .
      Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
      ×