KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

"Długo nie trwał ten urlop". Łukasz Mejza wypatrzony w Sejmie

Dziennikarz TVN24 Radomir Wit opublikował zdjęcie, którego jednym z bohaterów jest wiceminister sportu Łukasz Mejza. Polityk pojawił się w Sejmie po aferze związanej z publikacją Wirtualnej Polski.

Mateusz Domański
Mateusz Domański
Łukasz Mejza East News / Tomasz Jastrzebowski/REPORTER / Na zdjęciu: Łukasz Mejza
Szymon Jadczak i Mateusz Ratajczak z WP ustalili, że "firma Łukasza Mejzy obiecywała leczyć umierających na raka i stwardnienie rozsiane, chorych na Alzheimera, Parkinsona oraz inne nieuleczalne przypadłości. Obecny wiceminister sportu osobiście jeździł i przekonywał rodziców chorych dzieci, że terapia jego firmy je wyleczy. Cena wyjściowa - 80 tys. dolarów. Metoda, którą zachwalał, nie ma medycznego potwierdzenia".

Po tych ustaleniach aktywność polityczna Łukasza Mejzy ograniczyła się praktycznie do zera. Tymczasem w piątek znów zawitał do Sejmu.

"Długo nie trwał ten urlop" - komentuje na gorąco dziennikarz TVN24 Radomir Wit.

Ostatnio w Ministerstwie Sportu i Turystyki doszło do kontroli poselskiej. "Rzeczpospolita" donosiła, że przeprowadzili ją przedstawiciele Lewicy. Udało się ustalić, że w pracy nie pojawił się się od 21 października, gdy objął stanowisko wiceministra sportu. Posłowie zaznaczali ponadto, że nie ma śladu po jego działalności w resorcie.

- Nie było dosłownie nic, nawet jednego dokumentu z podpisem wiceministra Mejzy. Kompletne zero aktywności - powiedział w rozmowie z "Rz" poseł Maciej Kopiec.

Jeżeli chodzi natomiast o Sejm, to Mejza sam informował, że wystąpił do marszałek "o urlop z wykonywania obowiązków poselskich". Tym bardziej dziwi fakt, że pojawił się na sali sejmowej i uczestniczy w głosowaniach.

Posłanka KO Izabela Leszczyna, która zabrała głos z mównicy, prosiła o "wykluczenie z obrad" posła Mejzy.

ZOBACZ WIDEO: Były skoczek komentuje słowa oburzonego Małysza. "Dzisiaj kombinezony są na limicie"

Czytaj także:
Nie żyje Rafał Boba. Był zakażony koronawirusem
Już nie piłka nożna. Ta dyscyplina jest najpopularniejsza w Polsce. Dwustukrotny wzrost

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (3)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×