"Polscy sportowcy z niepełnosprawnością intelektualną i ich trenerzy nie przyjadą do państwa, które dokonało bezwzględnego ataku na niepodległą Ukrainę" - zaznacza Ministerstwo Sportu i Turystyki na Twitterze.
Światowe Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych mają się odbyć w styczniu 2023 roku w Kazaniu. Polski zespół nie widzi najmniejszych szans na wzięcie udziału w tym wydarzeniu.
- Sprzeciwiamy się niewyobrażalnej agresji Rosji i apelujemy o jak najszybsze zakończenie działań wojennych na terenie Ukrainy. Całym sercem wspieramy dzielny naród ukraiński i jesteśmy myślami z zawodnikami i trenerami Olimpiad Specjalnych Ukraina - powiedziała Joanna Styczeń-Lasocka, dyrektor generalna Olimpiad Specjalnych Polska, cytowana przez olimpiadyspecjalne.pl.
Olimpiady Specjalne Polska są ogromnym ruchem sportowym zrzeszającym w Polsce ponad 17 tysięcy zawodników, 1,5 tysiąca trenerów i 4 tysiące wolontariuszy trenujących i pracujących w 507 klubach i 18 Oddziałach Regionalnych, którymi kieruje Biuro Narodowe. Olimpiady Specjalne Polska są objęte honorowym patronatem pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy.
Zawodników do osiągania celów motywuje kadra ambasadorów powołana przez Prezes Olimpiad Specjalnych Polska Annę Lewandowską. W jej składzie znaleźli się: Robert Lewandowski, Kacper Nadolski, Joanna Jędrzejczyk, Paulina Krupińska-Karpiel, Ewelina Lisowska, Łukasz Koszarek, Tomasz Wolny i Jakub Wesołowski.
Polska Reprezentacja Olimpiad Specjalnych nie pojedzie na Światowe Zimowe Igrzyska do Rosji.
— Ministerstwo Sportu i Turystyki (@SPORT_GOV_PL) March 3, 2022
Polscy sportowcy z niepełnosprawnością intelektualną i ich trenerzy nie przyjadą do państwa, które dokonało bezwzględnego ataku na niepodległą Ukrainę.
#WspieramyUkrainę pic.twitter.com/Ma0kaVXpjY
Czytaj także:
> UEFA odpowiada na powrót Superligi
> Jagiellonia ze wsparciem dla Ukrainy. Pomaga także lider zespołu
ZOBACZ WIDEO: Jego zjazd robi ogromne wrażenie. Zareagował znany aktor