Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Westminster Day powraca na Tor Służewiec, a wraz z nim Westminster Charity Race i gonitwa o Puchar Przyjaźni

Już w najbliższą sobotę, 4 września, po rocznej przerwie, na warszawski Tor Służewiec powróci jedna z najważniejszych imprez sezonu – Westminster Day.

AB
Westminster Day powraca na Tor Służewiec, a wraz z nim z Westminster Charity Race i gonitwa o Puchar Przyjaźni Materiały prasowe / Westminster Day powraca na Tor Służewiec, a wraz z nim z Westminster Charity Race i gonitwa o Puchar Przyjaźni

Głównymi punktami wydarzenia będą Westminster Charity Race oraz gonitwa o Puchar Przyjaźni Westminster, łączące sportowe emocje z dobroczynnością.

Westminster Day powraca na Tor Służewiec Westminster Day powraca na Tor Służewiec

W tym dniu wygrają wszyscy - nie tylko konie, ale również fundacje, które będą adresatami nagród w gonitwie charytatywnej: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Fundacja DKMS, Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, Fundacja Ronalda McDonalda, Fundacja „Akogo” Ewy Błaszczyk, Stowarzyszenie Mali Bracia Ubogich, Fundacja Cancer Fighters, Fundacja LOTTO, Fundacja Unaweza a także trzymiesięczna Zosia Bigos, której rodzice bohatersko walczą o sfinansowanie leczenia córki. Wszyscy wymienieni otrzymają nagrody pieniężne, których wysokość będzie zależała od miejsca zajętego w wyścigu przez wyłonionego w losowaniu konia biegnącego w „ich barwach”. Pula nagród w wysokości 60 000 złotych w całości zostanie przekazana na cele statutowe wspomnianych organizacji charytatywnych. Zwycięska fundacja otrzyma 20 000 złotych.

Westminster Day powraca na Tor Służewiec Westminster Day powraca na Tor Służewiec
– "W ramach Westminster Day odbędzie się również wyścig o Puchar Przyjaźni Westminster. Pomysł organizacji gonitwy, w której startują zagraniczne konie a na trybunach zasiadają kibice z różnych krajów, zrodził się trzy lata temu. Pierwsza edycja miała miejsce w 2018 roku, a kolejna w 2019 roku. Niestety, ubiegły rok zaskoczył wszystkich pandemią Covid-19, dlatego Westminster Day ze swoimi gonitwami, jak większość eventów, został odwołany" – mówi Marian Ziburske, właściciel Grupy Westminster. – "Tym bardziej cieszę się, że nasza impreza, która już na dobre zagościła w kalendarzu wydarzeń odbywających się na warszawskim Służewcu, odbędzie się w tym roku."
Przedstawiciele fundacji Przedstawiciele fundacji

Dodał, że dla miłośników wyścigów konnych gonitwy międzynarodowe zawsze oznaczają wysoki poziom zawodów, a zarazem wielkie widowisko. Jednocześnie są okazją do kontaktów między ludźmi z różnych krajów i budowania przyjaznych więzi.

"Tegoroczna edycja gonitwy o Puchar Przyjaźni Westminster odbędzie się pod hasłem przyjaźni polsko-niemiecko-brytyjskiej. W jej ramach zapraszamy na Służewiec uczniów niemieckich i brytyjskich szkół językowych mieszczących się w Warszawie, wraz z rodzicami" – dodaje Marian Ziburske.

Impreza rozpocznie się o godz. 13:00, a ostatni bieg wystartuje o 17:45. W tym czasie będzie można podziwiać gotowe do startu konie, spotkać trenerów, dżokejów, przedstawicieli fundacji, celebrytów oraz wielu znamienitych gości Toru z kraju i zagranicy.


Pasjonaci wyścigów konnych z pewnością docenią starty, na kilku różnych dystansach, trzyletnich i starszych czempionów, będących elitą polskich i zagranicznych koni wyścigowych.

Losowanie koni - wyniki Losowanie koni - wyniki


Organizatorzy przewidzieli dodatkowe atrakcje dla wszystkich uczestników. Na terenie toru pojawią się namioty fundacji, w których będzie można zapoznać się z ich działalnością oraz food tracki.

Na Tor Służewiec można dojechać komunikacją miejską, m.in. jadącymi w kierunku Piaseczna autobusami linii 709, 727, 739 (przystanek na żądanie „Wyścigi”), linie 148 i 331 (przystanek „Poloneza”) oraz tramwajami: 4, 10 i 35 na pętlę Wyścigi, skąd trzeba przejść piechotą do Alei Wyścigowej. Dla samochodów wjazd jest od ulicy Puławskiej 266.

O Westminster Polska

Westminster Polska stanowi część grupy Westminster, niemieckiej firmy zarządzanej w stylu Family Office. Właścicielem grupy jest Marian Ziburske, biznesmen o polskich korzeniach, który w 2017 roku wraz z rodziną przeniósł się na stałe do Polski i rozpoczął działalność na krajowym rynku. Od tamtej pory Westminster Polska konsekwentnie buduje portfel nieruchomości zachowując przy tym normy etyczne i wysoką dbałość o środowisko naturalne.

Podstawą koncepcji biznesowej Westminster Polska jest pozyskiwanie lokali mieszkalnych i komercyjnych z przeznaczeniem na wynajem długoterminowy. Obiekty, które kupujemy to budynki z wielkiej płyty, nowe i starsze kamienice, oraz inne nieruchomości, które rozwijamy lub przywracamy im dawną świetność. Inwestujemy również w działki budowlane. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom podnosimy wartość rynkową naszych obiektów, trwale redukujemy liczbę pustostanów i tym samym przyczyniamy się do poprawy warunków życia w danym miejscu.

Westminster Polska odprowadza podatki w 100% w Polsce. Wspieramy krajowy biznes angażując do realizacji naszych projektów lokalnych architektów i firmy budowlane.

Charakteryzują nas pełne sukcesów relacje biznesowe, które budujemy, pielęgnujemy i polegamy na nich jako szybko rozwijająca się na polskim rynku firma. Sprawdziliśmy się wielokrotnie jako wiarygodny partner w zakresie realizacji zakupów.

Zrównoważone zaangażowanie w sprawy społeczne jest dla nas równie ważne jak działalność biznesowa. Od początku działalności w Polsce udzielamy się w dziedzinach sportu, kultury i działalności społecznej. Wspieramy regionalne projekty dla dzieci i młodzieży, a także instytucje charytatywne i stowarzyszenia.

Jesteśmy obecnie:

 • głównym sponsorem Toru Wyścigów Konnych Służewiec w Warszawie,
 • sponsorem klubu żużlowego Falubaz Zielona Góra,
 • sponsorem toru wyścigów konnych Hipodrom Sopot,
 • głównym sponsorem Reprezentacji Niemiec w hokeju na lodzie (od 2015 roku),
 • sponsorem Reprezentacji Kanady w hokeju na lodzie na Mistrzostwa Świata 2021,
 • partnerem drużyny piłkarskiej Bundesligi Hertha Berlin.
Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Materiał Partnera
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×