Nie żyje Wadym Zełeniuk. Zginął, broniąc Ukrainy

Nie żyje Wadym Zełeniuk. Mistrz Europy i świata w sambo oraz judoka zginął podczas bitwy pod Awdijiwką. Ukraiński sportowiec odpierał atak rosyjskich żołnierzy.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Wadym Zełeniuk Facebook / Na zdjęciu: Wadym Zełeniuk
Kolejny ukraiński sportowiec zginął podczas wojny. Wadym Zełeniuk był mistrzem Europy oraz świata w sambo. To sztuka walki łącząca techniki judo z regionalnymi odmianami zapasów z terenu dawnego Związku Radzieckiego. Zełeniuk trenował również judo.

"Odważnie i bohatersko zwalczał kolejny atak wroga w okolicach Awdijiwki. Serce naszego bohatera przestało bić. Wieczna pamięć wszystkim, którzy oddali życie za Ukrainę" - przekazano na facebookowym profilu federacji judo obwodu chmielnickiego.

Zełeniuk sam zgłosił się do walk. Po przeszkoleniu został wysłany na front, by odpierać ataki rosyjskich żołnierzy. Miał 35 lat. Wielokrotnego mistrza Ukrainy żegnają rodzice oraz siostra, którzy teraz proszą o finansową pomoc.

Wojna w Ukrainie wybuchła 24 lutego. Właśnie tego dnia rosyjskie wojska rozpoczęły inwazję. Codziennie bombardowane są ukraińskie miasta. Celem są nie tylko obiekty militarne, ale także i te, w których przebywają cywile.

Czytaj także:
"Serce boli za Ukrainą". Namiastka normalności w Spodku
"Zlikwidowaliśmy Bin Ladena". Tak mówi o Putinie

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×