Paryż 2024: Mistrzyni Europy pokonana. Brazylijka ze złotym medalem

PAP/EPA / DANIEL IRUNGU / Na zdjęciu: Beatriz Souza

W rywalizacji o medale w kategorii powyżej 78 kilogramów kobiet na igrzyskach olimpijskich w Paryżu nie zabrakło niespodzianek. Swoje walki przegrała mistrzyni Europy oraz multimedalistka z Turcji.

Reprezentantka Brazylii odniosła największy sukces w karierze, po raz pierwszy w historii stając na podium igrzysk olimpijskich. 26-letnia Beatriz Souza, która wcześniej miała na koncie jedynie brązowy medal mistrzostw świata wywalczony w 2019 roku, w finale pokonała przez waza-ari aktualną mistrzynię Europy i brązową medalistkę mistrzostw świata z 2023 roku Raz Hereshko.

W rywalizacji o brąz Koreanka Kim Hayun, mistrzyni Azji i brązowa medalistka ostatnich mistrzostw świata, dość niespodziewanie nie dała większych szans Kayrze Ozdemir. Turczynka, która jest multimedalistką w kategorii powyżej 78 kilogramów, przegrała przez ippon.

W drugim starciu, którego stawką był brązowy krążek, przedstawicielka gospodarzy, Romane Dicko, ku wielkiej uciesze publiczności, przez ippon pokonała Serbkę Milicę Zabić.