Paweł Zagrodnik kończy karierę. Na IO w Londynie był o krok od medalu

Judoka Paweł Zagrodnik kończy karierę. W 2012 roku był bliski medalu olimpijskiego, ale po kontrowersyjnej decyzji sędziów ostatecznie zajął 5. miejsce w turnieju kat. 66 kg.

Kuba Cimoszko
Paweł Zagrodnik Newspix / JACEK PRONDZYNSKI / PRESSFOCUS / Na zdjęciu: Paweł Zagrodnik
Po kilkunastu latach treningów i reprezentowania Polski na największych turniejach, Paweł Zagrodnik powiedział pas. Jak poinformował na Twitterze dziennikarz Leszek Błażyński, judoka Czarnych Bytom zdecydował się zakończyć profesjonalną karierę.

31-latek największe sukcesy odnosił w kategorii 66 kg. (ostatnio rywalizował w 73 kg. -przyp. red.). Jest kojarzony głównie z Igrzysk Olimpijskich w 2012 roku, podczas których był objawieniem polskiej ekipy. Do Londynu pojechał w miejsce kontuzjowanego Tomasza Kowalskiego i nikt na niego nie liczył. Tymczasem do medalu zabrakło mu niewiele. Walkę o brąz przegrał z mistrzem świata, Japończykiem Masashim Ebinumą po dogrywce i to w kontrowersyjnych okolicznościach (zdaniem ekspertów w regulaminowym czasie pojedynku wykonał bowiem rzut na tzw. ippon – przyp. red.).

Ponadto 31-latek był dwa razy medalistą młodzieżowych mistrzostw Europy, zdobył też brązowy krążek seniorskich ME w rywalizacji drużynowej.