Polacy ze zmiennym szczęściem. Niezłe miejsce Mateusza Polaczyka

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Alex Davidson / Na zdjęciu: Mateusz Polaczyk
Getty Images / Alex Davidson / Na zdjęciu: Mateusz Polaczyk

Dwóch Biało-Czerwonych mogliśmy oglądać w próbie czasowej widowiskowej konkurencji kayak cross. Zdecydowanie lepiej zaprezentował się Mateusz Polaczyk, który uplasował się na dziewiątej pozycji. 35 miejsce zajął z kolei Grzegorz Hedwig.

We wtorek odbyła się próba czasowa kayak cross mężczyzn, w której udział wzięło dwóch reprezentantów Polski - Grzegorz Hedwig oraz Mateusz Polaczyk.

Ta widowiskowa konkurencja debiutuje na igrzyskach olimpijskich. Tak naprawdę nawet "na zwykłych" zawodach pojawiła się dosyć niedawno, ale szybko zdobyła uznanie wśród działaczy oraz kibiców. W końcu tutaj kajakarze walczą kajak w kajak, ale to dopiero później. Na razie zawodnicy ścigali się indywidualnie.

Pierwszy z Polaków zainaugurował rywalizację i zrobił to niestety dość słabo. 36-latek całą trasę pokonał w czasie 81,42 i dość szybko został wyprzedzony przez kolejnych zawodników. Część z nich potrafiła zrobić to nawet 10 sekund szybciej. Dlatego Hedwig regularnie spadał w klasyfikacji i ostatecznie zajął 35 lokatę.

Na szczęście dla nas, zdecydowanie lepiej zaprezentował się drugi z Biało-Czerownych. Polaczyk płynął bardzo szybko, jednocześnie nie popełniając większych błędów. To w konsekwencji pozwoliło ukończyć mu całą trasę w ciągu 68,11 sekundy. Po przekroczeniu linii mety plasował się na drugiej pozycji.

Szybko wyprzedził go Francuz - Titouan Castryck, który przecież w Paryżu wywalczył już srebrny krążek. Rewelacyjny 19-latek pokonał Polaka o 0,82 sekundy. Niedługo później na prowadzenie wysforował się Pedro Goncalves. Brazylijczyk uzyskał czas 66,41.

Ostatecznie zwycięzcą okazał się Joseph Clarke z Wielkiej Brytanii, który ukończył swoją próbę w 66,08 sekundy. Mateusz Polaczyk został sklasyfikowany na dziewiątym miejscu.