Michał Pasiut drugi w Pucharze Świata w kajakarstwie górskim w Bratysławie

Michał Pasiut zajął w Bratysławie drugie miejsce w konkurencji K1 podczas zawodów Pucharu Świata w kajakarstwie górskim.

Piotr Ziemka
kajakarz górski Getty Images / Matthias Hangst / Na zdjęciu: kajakarz górski
Przed Polakiem znalazł się jedynie Słowak Andrej Malek (88.54). Michał Pasiut stracił do zwycięzcy tylko 12 setnych sekundy (88.66). Na trzecim stopniu podium stanął Francuz Boris Neveu (90.13). Zawodnicy z czołowej trójki mieli czyste przejazdy, bez punktów karnych.

Na dziewiątej pozycji został sklasyfikowany srebrny medalista czerwcowych mistrzostw Europy 2019 - Dariusz Popiela. Natomiast siódmą lokatę zajął zwycięzca europejskiego czempionatu, Czech Vit Prindis.

Polskie szpadzistki mistrzyniami Europy

W poprzednią niedzielę, podczas zawodów Pucharu Świata w Lee Valley, Pasiut był siódmy.

W rywalizacji kanadyjkarzy ósmy wynik uzyskał Grzegorz Hedwig. Wygrał Niemiec Franz Anton.

Czy Michał Pasiut będzie w czołowej dziesiątce mistrzostw świata w 2019 roku?