Co za dominacja! Tak Polki zdobyły złoto [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / twitter.com/sport_tvppl / Na zdjęciu: finał K4 na 500 m na Igrzyskach Europejskich 2023
Twitter / twitter.com/sport_tvppl / Na zdjęciu: finał K4 na 500 m na Igrzyskach Europejskich 2023
zdjęcie autora artykułu

Pierwsze złoto dla Polski na Igrzyskach Europejskich 2023 wywalczyła czwórka kajakarek. Zobacz finałowy wyścig w wykonaniu "Atomówek".

Czwórka kajakarek w składzie: Karolina Naja, Anna Puławska, Adrianna Kąkol i Dominika Putto zdobyła w czwartek (22 czerwca) złoty medal Igrzysk Europejskich Kraków 2023.

Polki w finale wyścigu K4 na 500 metrów nie miały sobie równych. Prowadziły od samego początku rywalizacji i na metę wpłynęły jako pierwsze, blisko o sekundę przed pozostałymi rywalkami (więcej TUTAJ).

Srebrne medale wywalczyła ekipa Niemiec (Paulina Paszek, Jule Hake, Katinka Hofmann, Lena Roehlings), a brązowe Danii (Frederikke Matthiesen, Sara Milthers, Katrine Jensen, Bolette Iversen).

"ATOMÓWKI ze złotym medalem igrzysk europejskich! Czwórka kajakarek miała zdobyć złoto i zdobyła! I to z jaką przewagą" - skomentowano na twitterowym profilu TVP Sport, na którym udostępniono wideo z finału konkurencji K4 500 m (patrz poniżej).

Zobacz: Mamy pierwszy medal dla Polski na Igrzyskach Europejskich!

Źródło artykułu: WP SportoweFakty