Lisa Carrington ponownie nie do zatrzymania! Trzecie złoto Nowozelandki

Getty Images / Charles McQuillan / Na zdjęciu: Lisa Carrington

Lisa Carrington po raz kolejny pokazała swoją moc na igrzyskach olimpijskich Paryż 2024. Nowozelandka zdobyła trzeci złoty medal tej imprezy. Tym razem była najlepsza w jedynce.

W sobotę na igrzyskach olimpijskich Paryż 2024 o powtórzenie swojego sukcesu z Tokio walczyła Lisa Carrington. Nowozelandka w Japonii wywalczyła trzy złote medale. W stolicy Francji miała już dwa najcenniejsze krążki, a w sobotę stanęła na starcie trzeciego finału.

Lisa Carrington w swojej kolekcji ma już worek medali olimpijskich, a jeszcze więcej krążków mistrzostw świata i innych międzynarodowych imprez. W Tokio wygrywała w jedynce na 200 m i 500 m oraz w dwójce na 500 m. We Francji nie było już konkurencji K1 na 200 metrów, ale to nie pokrzyżowało planów Nowozelandki. Carrington wygrywała w czwórce oraz dwójce na 500 metrów.

W wielkim finale jedynki Lisa Carrington miała jednak godne rywalki. Między innymi koleżankę z reprezentacji Aimee Fisher. O medale chciały także walczyć Węgierki. I to właśnie Tamara Csipes zaczęła najmocniej. Prowadziła ona po stu metrach z widoczną przewagą.

Na półmetku Carrington była tuż za Węgierką, a po chwili Nowozelandka była już z przodu. Csipes ambitnie goniła, ale nie było mocnych na Lisę Carington. Nie dała ona szans żadnej z rywalek. Ponad sekundę za nią linię mety przekroczyła Węgierka. Trwała także walka o trzecie miejsce, które ostatecznie wywalczyła Emma Jorgensen.

Tym samym obejrzeliśmy dokładnie takim sam skład i układ olimpijskiego podium tej konkurencji, jak w Tokio. Dodatkowo Carrington popłynęła bardzo szybko, ustanawiając nowy rekord olimpijski. Ponadto dla Nowozelandki to czwarte kolejne igrzyska z co najmniej jednym złotym medalem.