Są najlepsi w kraju. Rozbili bank

W podwarszawskiej miejscowości Zielonki-Parcela odbyły się mistrzostwa Polski juniorów młodszych, juniorów oraz młodzieżowców w karate olimpijskim WKF. Rywalizację zdominowali zawodnicy gdańskiego Klubu Karate i Rekreacji Sonkei.

Dawid Franek
Dawid Franek
gdańskiego Klubu Karate i Rekreacji Sonkei Materiały prasowe / Na zdjęciu: gdańskiego Klubu Karate i Rekreacji Sonkei
Mistrzostwa Polski juniorów toczyły się w kategoriach do lat: 16, 18 i 21. W tych trzech kategoriach wiekowych rywalizowało łącznie 470 zawodniczek i zawodników z 65 klubów. Jeden z zespołów w niesamowity sposób zdominował rywalizację, co pokazuje klasyfikacja medalowa.

Mowa o Klubie Karate i Rekreacji Sonkei z Gdańska. Karatecy znad morza wywalczyli 11 złotych medali, 4 srebrne, 3 brązowe.

Drugą pozycję w zestawieniu zajął MUKS "Dynamic" Akademia Karate Poznań, zdobywając 8 medali (3 złote, 2 srebrne, 3 brązowe). Trzecie miejsce przypadło Stowarzyszeniu Klub Sportów Walki Kuzi Sport Poznań z 14 medali na koncie (2 złote, 3 srebrne, 9 brązowych).

Patrząc na liczbę klubów, które przystąpiły do mistrzostw, liczba złotych medali zgromadzona przez gdańszczan musi robić wrażenie. Radości z wyników swoich podopiecznych nie ukrywał szkoleniowiec.

- Wyniki te potwierdzają prawidłowy system przygotowania do najważniejszych zawodów z jednej strony i ogromną pracę zawodników z drugiej. Wyniki osiągnięte na MP pozwalają postawić sobie nowe, bardziej ambitne cele - medale na światowej lidze Youth League, Mistrzostwa Europy czy Świata - powiedział Bartosz Wzorek, trener gdańskiego klubu.

Czytaj także:
Jan Bednarek zaskakuje. "Mam zakaz"

ZOBACZ WIDEO: Co dalej z Pudzianowskim? Dyrektor KSW ujawnia nowe informacje
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×