KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Dominik Dziuda mistrzem świata. Zawody w cieniu zamieszek

Dominik Dziuda został mistrzem świata kadetów w karate olimpijskim. Zawody odbywają się w cieniu zamieszek, które sparaliżowały Santiago - stolicę Chile.

Kamil Kołsut
Kamil Kołsut
Dominik Dziuda Materiały prasowe / Polska Unia Karate / Dominik Dziuda
Rozruchy przyniosły - to liczby oficjalne - osiemnaście ofiar. Płoną budynki, szabrownicy plądrują supermarkety. W mieście wprowadzono stan wyjątkowy, a sytuacja na ulicach odbiła się na rywalizacji zawodników.

Międzynarodowa Federacja Karate (WKF) odwołała ceremonię otwarcia i zmieniła program zawodów. Trybuny są zamknięte dla publiczności, zawody mogą obserwować tylko uczestnicy, trenerzy oraz członkowie oficjalnych delegacji.

"Pomimo dramatycznych okoliczności w całej ekipie panuje zrozumienie dla zaistniałej sytuacji i pełna mobilizacja. Wszyscy mamy nadzieję na udany start naszej młodzieży" - czytamy w oświadczeniu wydanym przez Polską Unię Karate (PUK). A rzecznik prasowy Marek Kamiński w rozmowie z WP SportoweFakty podkreśla: - Nasi zawodnicy są bezpieczni.

Polskie prawo tego nie przewidziało. Chaos w karate -->

Czwartek Biało-Czerwoni zakończyli ze złotem, który w kumite (kategoria do 57 kg) zdobył Dziuda. Nasz zawodnik pokonał kolejno Ivana Carrasco, Petara Orlandicia, Remusa Burceę, Artioma Azarkiewicza i Fatiha Enesa. To trzeci "polski" medal mistrzostw świata w historii PUK: wcześniej na podium stawali Krzysztof Szewczyk (brąz na MŚ kadetów, 2017) oraz Dorota Banaszczyk (złoto na MŚ seniorów, 2018).

Mistrzostw świata kadetów, juniorów i U-21 potrwają do niedzieli. W kadrze na zawody znalazło się trzydziestu zawodników i zawodniczek oraz czterech trenerów.

Najlepiej, obok Dziudy, w rywalizacji kadetów spisał się dziewiąty Aleksander Opas (-52 kg). Na drugiej rundzie walkę zakończył Bartosz Kędzierski (-63 kg), na trzeciej - Hubert Krzewiński (+70 kg), a na czwartej - Hubert Jarocki (-70 kg). U kadetek tylko w pierwszej rundzie wystąpiła Amelia Gackowska (+54 kg), a do trzeciej dotarły Julia Bladowska (-47 kg) i Amelia Skuras (-54 kg).

W kacie dwudziesty pierwszy był Szymon Cieślik, a dwudziesta siódma - Joanna Janota. Kolejnego dnia zawodów - w piątek - do rywalizacji przystąpią juniorzy.

Dorota Banaszczyk. Kobieta walcząca -->

ZOBACZ WIDEO Stacja Tokio. Szpital zamiast igrzysk. Dramat Joanny Dorociak
Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×