Szlachcic - lubi

 • Szlachcic lubi Komentarz

  Mecz tak naprawdę przegrał nam Heynen. Trzymać cały mecz bezproduktywnych Kubiaka i Nowakowskiego to gwałt w biały dzień. Świetna zmiana Komendy i Śliwki, gra drgnęła i....nic z tego, bo wrócił do wyjściowego składu. Muzaj klasycznie pokazał swoją słabą głowę w meczu o stawkę. Z Kurkiem gra wyglądałaby o wiele lepiej. Na dziś nie mamy atakującego na miarę reprezentacji. A Heynen niech nie gada od roku o równej 12tce, skoro nie umie reagować, kiedy trzeba.

 • Szlachcic lubi Komentarz

  Och wy kibice z Bożej łaski jeden słabszy mecz a wy już poco Leon bo nie pasuje. Przede wszystkim było widać jak na dłoni że fizycznie dzisiaj wyglądali źle. Leon od początku meczu fizycznie był słaby zagrywka to taki papierek lakmusowy w jakiej formie obecnie jest dany siatkarz i Leon męczył się dzisiaj okropnie powininien dostać zmianę. Ale Heynen założył taka taktykę dzisiaj bez względu na wynik maja grać do końca Michał też bardzo słabo Fabian wystawiał nie rozgrywal. Dynamika musi wzrosnąć inaczej będą problemy

 • Szlachcic lubi Komentarz

  Nie zgadzam się. Leon to, na co pozwalała mu drużyna. Przyjmował dobrze. Rozgrywający rzadko go dostrzegał, ale jeśli już podawał to balonem przez cała szerokość boiska, cud że nawet z tego wykręcił jakieś punkty.

 • Szlachcic lubi Komentarz

  Obejrzałam już kilka meczy w swoim życiu i wiem, że nie warto tracić wiary w naszych :) Siatkówkę oglądam dla niesamowitych emocji, gdzie zabawa jeżeli z góry zakłada się porażkę?

 • Szlachcic lubi Komentarz

  Obejrzałem i nie widzę tutaj niczego obraźliwego. Po stwierdzeniu autu spontanicznie Kurek wykonał gest yes yes obiema rękami na ugiętych nogach , co może komuś się kojarzyć (także Włochom nie wiedzieć czemu, nakręcają na forach anty - polską wrzawę), ale nie specjalnie - ot gest jaki piłkarze footbolu wykonują wielokrotnie w trakcie meczów . Potem wszyscy w napięciu czekają na wynik challenge'u i dopiero potem zaczyna się przepychanka przy siatce. Rozumiem, że w pewnych kulturach pewne gesty (np u Włochów cornuto - rogacz) mogą być obraźliwe , a w innych kulturach nie są tak odbierane i vice versa. Moim zdaniem FIVB nie ma się czym zajmować, a już szum wokół tego jest potrzebny jak dziura w moście.

 • Szlachcic lubi Komentarz

  Pewnie, że brawo, bo ja w przeciwieństwie to niektórych (niestety w Polsce są jeszcze tacy, którzy wpatrują się w zagraniczne tytuły gazet jak w obrazek) mam w głębokim poważaniu to co wypisują pismaki tym bardziej ci zagraniczni. Na tym filmiku widać wyraźnie, że w momencie niekontrolowanej eksplozji radości Kubiaka tamci nawet nie patrzą w jego stronę tylko są zajęci czym innym. Reklamują, że atak był po bloku i ten punkt powinien być zapisany na ich konto. Dlatego właśnie chwilę później sędziowie sprawdzali na powtórce czy tak rzeczywiście było i jak się okazało blok był, ale tylko w irańskich marzeniach. Poza tym nasi mogą się cieszyć jak chcą a prowokacje są nieodłączną częścią siatkówki. Tamci robili to samo szczególnie wtedy gdy nam nic nie wychodziło w trzecim i czwartym secie, ale na koniec to im puściły nerwy. A te środkowe palce po meczu z ich strony to był dopiero skandal. Powinna być kara finansowa dla reprezentacji Iranu. Może to nauczyłoby ich przegrywać z honorem.

 • Szlachcic lubi Komentarz

  "Serwis gazzetta.it na opublikował jednak nagranie, które wyjaśnia powody frustracji podopiecznych Raula Lozano."


  Właśnie, że guzik wyjaśnia :) a powodem frustracji był przerżnięty mecz, który wydawać by się mogło mieli już pod kontrolą. Widać wyraźnie, że Kubiak ułamek sekundy po tym jak piłka wyszła na aut wybucha w szale radości i na pewno nie było to nic zamierzonego. Ot po prostu jeśli ktoś przez kilkadziesiąt minut cię prowokuje (pogadajcie z siatkarzami to wam powiedzą jak chamskie potrafią być różnego rodzaju docinki pod siatką - tego na trybunach czy w telewizji nie widać, a na boisku owszem) to później gdy mecz się kończy człowiek odruchowo to napięcie odreagowuje. Poza tym Irańczycy w tym momencie nawet na niego nie patrzyli. Jakiś pismak z włoskiej gazety dorobił sobie własną wersję wydarzeń a oczywiście pewien polski (czy aby na pewno?) portal już powiela wymysły tego pismaka.

 • Szlachcic lubi Komentarz

  Hahahaha to było powodem? Irańczycy w tamtym momencie nawet nie patrzyli na Kubiaka i Kurka a ten film jest opublikowany po to by zwalić winę na naszych a prawda jest taka, że to tamtych dupsko uwierało, bo przegrali mecz mimo że mieli dwa meczbole. Dlaczego film jest pocięty? Pod koniec widać wyraźnie, że Irańczyk stał pod siatką, Kurek tam podszedł, ale to Irańczyk uderzył rękami o siatkę i zaczął się rzucać jak mucha w smole. A i jeszcze jedno Irańczycy w takcie meczu wcale nie prowokowali gdy przegrywaliśmy w trzecim i czwartym secie. Wcale a wcale :)

 • Szlachcic lubi Komentarz

  Pisałem... Spokojne 3:2 :)

 • Szlachcic lubi Komentarz

  Tak czy tak wypić trzeba. I to mi się w sporcie podoba.

 • Szlachcic lubi Komentarz

  Chyba w majty popuścił .Niech go zabierają z komentatorki , bo przewraca się jelitach. Jeszcze większym clownem jest Iwański . Jakby Ci dwaj prowadzili komentatorkę ,nic tylko wyłączać głos w TV

 • Szlachcic lubi Komentarz

  Emocje stworzyli zawodnicy a Pan Dębowski tylko...przeszkadzał.

 • Szlachcic lubi Komentarz

  Tym, którzy oglądają siatkówkę na co dzień i być może wąchali parkiet, tłumaczyć za wiele nie trzeba - mecz wyrównany, jednak wygrał lepszy. Niby się tak mówi, że zabrakło szczęścia, ale w tym przypadku było nie tylko szczęście :-)
  Wygrał zresztą faworyt tego spotkania, acz nasi zagrali naprawdę bardzo dobre spotkanie.
  Czego brakowało? Chyba przede wszystkim obrony, bo punkty z zagrywki Francuzów były obiektywnie trudne i jak coś takiego wychodzi, to trudno. Zresztą i naszym zdarzał się dobry serwis.
  Kulał blok i trochę pole - Żeni obecnie nikt nie dorównuje :-)
  Czas na krótką regenerację i mobilizację - jutro po 15.30 będzie można odpoczywać do woli wiedząc, że jest jeszcze szansa na igrzyska olimpijskie.
  Łatwo nie będzie, ale szanse są spore.
  A kibicom sukcesu odpowiadać nie warto. Niech dalej oglądają w kółko roweryki jeżdżące, albo uprawiają sport na konsoli...

 • Szlachcic lubi Komentarz

  Dokładnie. Belgowie weszli do Final Four i niby co, czemu to oni mają być pominięci kosztem Niemców, którzy świadomie zrezygnowali z Ligi Światowej? Śmiech na sali te wszystkie pseudo regulaminy. Poza tym 12 zespołów w elicie to już nie żadna elita.

 • Szlachcic lubi Komentarz

  Antiga popełnia błędy Anastasiego, przyzwyczajenia najczęściej gubią trenerów. Konarski w obecnej dyspozycji nie ma prawa być częścią tego zespołu. Kuba Jarosz ma swoje słabości, ale to zawodnik, który potrafi skończyć akcję na kilka sposobów, Dawid wali przed siebie i albo uda mu się jakoś obić, albo wróci pod nogi lub go podbiją i skończą w kontrze. Nie mamy drugiego atakującego, i poważny problem z drugim rozgrywającym i trzecim środkowym. Co do samego meczu, to wszyscy Amerykanie fantastycznie wyglądają fizycznie, ale to zawsze była jedna z najmocniejszych stron ten reprezentacji. Na dzień dzisiejszy są lepsi i te dwa mecze to pokazały. Stefek jest mistrzem świata, ale doświadczenia trenerskiego mu brakuje. Jeżeli nie przestanie kierować się swoimi bydgoskimi sympatiami, zamiast aktualną dyspozycją poszczególnych zawodników, to z czasem zacznie mieć poważne problemy.

 • Szlachcic lubi Komentarz

  bo to zestawienie piłkarzy, a nie piłkarek

 • Szlachcic lubi Komentarz

  Widzę mamy do czynienia z kimś, kto udaje, że deszcz pada, jak mu się pluje w twarz... Całe życie taki będziesz?

 • Szlachcic lubi Komentarz

  Bieniek świetnie w ataku, ale już w bloku trochę gorzej, choć i tak lepiej niż jego konkurent/ci ;) Dzisiaj de facto najlepszy w tym elemencie był najniższy w polu gry - Kubiak. Mam nadzieje, że Bieniek ustabilizuje ten blok, bo np. Nowakowski "walczy" już z tym chyba od początku gry w reprezentacji. Obaj w ataku spisują się dobrze, ale atak to nie wszystko....

 • Szlachcic lubi Komentarz

  A mi się podobała gra rozgrywającego Jana Tomczaka. Grał bardzo szybko, często gubił blok, dobre przerzuty i nawet kiedy musiał gonić piłkę wystawiał przeważnie dokładnie. Brakowało pajpa, którego w Młodej Lidze gra, ale też nie ma co się dziwić, bo z większością chłopaków widział się po raz pierwszy i przez tydzień się nie zgrali. Naprawdę fajna zagrywka.
  Ale ogólnie widać, że rezerwowa szóstka niezgrana ( w przeciwieństwie do podstawowej, gdzie Bieńkowski-Śliwka-Szalpuk/inni byli zgrani z Politechniki/wcześniejszych imprez kadetów)
  Dużo niedokładności w obronie, wydawało by się, prostych piłek. Ale to rzeczy, które łatwo można wyeliminować - trenowaniem i zgraniem, więc na MŚ powinno to lepiej wyglądać.

 • Szlachcic lubi Komentarz

  Jeśli to prawda ze Śliwką i Filipem to znakomita decyzja tych chłopaków, widocznie zapatrzyli się w wielki udział Michała Żurka w zdobyciu mistrzostwa, niech jeszcze Wojtaszek przejdzie do Resovii, on też się nagra tam...