hbll - lubi

 • hbll lubi Komentarz

  Mimo 3 porażek ja widzę dużo plusów. Spodziewałem się, że nie wygraja żadnego meczu. Nie zapominajcie, że dla trenera Rombla też to wszystko jest nowe. Widać mocny progres. Jeżeli ja miałbym wystawić sklad to z Dawydzikiem Olejniczakiem Sicko i Majdzinskim bo to przyszłość tej kadry ale w końcu ktoś się wziął za to wszystko łącznie z SMSami i myślę ze za rok za dwa juz będzie dużo lepiej. Niech tylko dostają sie na te turnieje co nie bedzie proste...

 • hbll lubi Komentarz

  Szacunek Panowie. Pracujcie, a MY KIBICE jestesmy z wami na kazdych kolejnych mistrzostwach!

 • hbll lubi Komentarz

  Każdy z nas przyjmie na klatę i zrzumie przegraną po twardej walce przez pełnych 60 minut spotkania. Wiadomo, że po cichu liczymy na zwycięstwo +1 czy +2, bo nie da się nie wierzyć przed meczem i nie da się być kibicem bez wiary w swoja drużynę. Wiadomo, że bedą błędy, a nawet babole i farfocle ale w tym meczu musi byc walka i to powyżej własnych możliwości. Ten mecz powinien byc dla każdego, niczym walka przynajmniej w strefie medalowej. No i taką drużynę chcemy dziś widzieć. To ma być początek nowego etapu, zalążek dla nowej drużyny, która już w kwietniu na zacząć wygrywać i piąć się w górę. Dlatego niech Sićko rzuca ile tylko można (trudno chłopie nie zawsze wejdzie ale nie ma co peniać), więc winda do gory i zamykaj licznik na pełnym gazie. To samo Majdziński, niech gra jak najwięcej, Olejniczak niech mija do bólu, niech próbuje, Dawydzik i Gębala mają jechać na środku, aż kości będą trzeszczały. Niech swoje dołoża skrzydła i bramka niech wyciągnie ile się da. Ten mecz to ma być kapitał na przyszłość dla naszych młodych. Każdy z nich jest już bogatszy w doświadczenia o 2 mistrzowskie mecze i trzeba jechać z tym dalej i mocno do przodu. Panowie zero odpuszczania, nie chcemy u nikogo dziś widzieć zwieszonej głowy. Niech moc będzie z Wami!

 • hbll lubi Komentarz

  Będę zadowolony z walki do końca i przegranej nie większej niż -5 przy straconych mniej niż 30-tu bramkach. A po mistrzostwach czas na wnioski - pożegnajmy już na dobre kilku graczy (Przybylski, Łangowski na początek - chyba, że nagle w lidze osiągną życiową formę). Do tego dalsze wertowanie kadr smsów i I ligi - a nuż jest tam jeszcze kilku Olejniczaków.

 • hbll lubi Komentarz

  Niewiele, ale 7 punktów też drogą nie chodzi :)) W wirtualnej klasyfikacji przesunąłeś się już na 2 miejsce.

 • hbll lubi Komentarz

  Widzę, że skoro świt :)) Ale jak się prowadzi... :))

 • hbll lubi Komentarz

  Próbowałem Ci kilka razy przypomnieć, ale chyba nie czytałeś.
  Jest już klasyfikacja po pierwszej kolejce menedżera. Zapraszam wszystkich do nowego posta.

 • hbll lubi Komentarz

  Nie w polskiej telewizji, a w polskojęzycznej telewizji, która należy do Francuza, tak jak onet, Fakt oraz Newsweek należą do Niemca.
  A wp_pl do kogo należy?

 • hbll lubi Komentarz

  10 punktów, które pomogą w rozwoju piłki ręcznej w Polsce:

  1. Zawodowa liga kobiet.
  2. Obowiązek posiadanie w kadrze meczowej min. 3 młodzieżowców.
  3. Stworzenie młodej superligi.
  4. Większe wymogi dla klubow jesli chodzi o szkolenie i ilość drużyn młodzieżowych.
  5. Min. 4 SMSy zarowni dla mężczyzn i kobiet. Teraz mamy odpowiednio 3 i 1.
  6. Stworzenie porządnej, związkowej szkoły trenerów.
  7. Zwiększenie, przynajmniej dwukrotne liczby OSPRów.
  8. Stworzenie podręcznika dla wszystkich trenerów i nauczycieli wf w PL z narodowym modelem gry.
  9. Stworzenie systemu nagradzania klubów za stawianie na juniorów.
  10. Dopuszczenie di władz związkowych młodych ludzi.

  Czy to tak wiele?

 • hbll lubi Komentarz

  Punkt 9 świetny. W piłce nożnej na poziomie 1 i 2 ligi to się świetnie sprawdziło. Podstawowe pytanie czy i jak mocno chce ten pomysł wesprzeć PGNiG. No i wg mnie jednak ludzie koordynujący zmiany w rodzimym szczypiorniaku powinni być zmienieni. Wpuścić dużo młodej krwi do ZPRP - to podstawa.

 • hbll lubi Komentarz

  Zgoda. Ja bym chciał aby ZPRP wymusił na klubach obecność w meczowych 16-tkach przynajmniej 2 młodzieżowców do 21 roku życia i obecność przynajmniej jednego na placu gry w jakimś uczciwym wymiarze czasowym.

 • hbll lubi Komentarz

  Spoko, ja wspomniałem o Kriegerze myśląc o jakimś filarze defensywy. Ale w sumie jest Chrapkowski, który z Magdeburgiem w końcu wywalczył podium w Bundeslidze. Zastanawiam się czy my nie musimy przypadkiem wrócić do filozofii Bieglera, czyli przede wszystkim bardzo twardo w obronie. Wczoraj ponoć w 1 połowie (oglądałem tylko jakieś skróty) tylko jedna kontra. Trochę się to w pale nie mieści.

 • hbll lubi Komentarz

  Zerkam teraz na powtórki, w końcówcę prawdziwą złość widać tylko na twarzy Kriegera, reszta jakby z nich uleciało powietrze. Niedobrze to wygląda. Swoją drogą Krieger dosyć dobrze zagrał na turnieju w Portugalii, a potem łatwo został odstawiony, nie wiem czy nie za łatwo. Jakiś specjalista do obrony, choćby nie był najmłodszy powinien w tej kadrze być.

 • hbll lubi Komentarz

  Hbll ma rację. Z Kosovem u siebie wygraliśmy bodajże 24-ma bramkami, więc nie jest tak, że nie umiemy grać w ręczną i pokonywać słabeuszy. Po prostu nie ma w tej drużynie charakteru i walki jeden za drugiego, czyli czegoś co charakteryzowało nasz zespół w latach największych sukcesów. Tam mieliśmy drużynę na parkiecie i poza nim. Teraz może i zawodnicy się lubią, ale nie ma w nich tej pasji co wcześniej. Brakuje też lidera, Chrapkowski, Syprzak - najbardziej doświadczeni nie są charyzmatyczni, Daszek to tylko skrzydłowy.
  Oczywiście zaniedbania ZPRP są oczywiste, ale mimo tych zaniedbań wygrane nad amatorami to obowiązek. I sądzę, że gdyby wczoraj zamiast reprezentacji Polski na mecz wyszła Stal Mielec to mielibyśmy wygraną.

 • hbll lubi Komentarz

  Ty tak na serio? A pamiętasz może sytuację z Marinem Sego? Servaas też mocno zaprzeczał. To, że Bertus zaprzecza nie znaczy, że Tomek nie podpisał kontraktu. Po prostu nie chce dokładać Tomkowi, bo jego stosunki z kibicami i tak pozostawiają wiele do życzenia. Poza tym spójrz, że wersje z wywiadów się różnią. Na początku mówił, że nie ma tematu, a teraz mówi, że Tomek jest opcją w przypadku odejścia Mamica. Moim zdaniem już dawno wszystko zostało wyjaśnione. Zresztą pierwsza podawała informacje o podpisanym kontrakcie kielecka GW, a oni bardzo rzadko się mylą w swoich informacjach i w większości przypadków mają rację. Jeżeli to jest prawda to znowu wchodzimy w sezon z kontuzjami. To samo było z Jurkiewiczem, który przez pierwszy sezon zagrał raptem w kilku meczach. Szkoda Tomka, bo zrobił spory postęp po kontuzji. A jeśli przyszedłby do Vive to mielibyśmy dobrego obrońcę, który mógłby się zgrywać w tej formacji od początku sezonu, a tak znowu będzie łatanie obrony i kolejne braki.

 • hbll lubi Komentarz

  Ciekawe jak wtedy wytłumaczymy fakt, że Zdrahala przez cały sezon grzał ławę a teraz ma znaleźć uznanie trenera. Moim zdaniem szykowani są 1 lub 2 gracze na lewą połówkę a decyzje są wstrzymane ze względu na poszukiwania nowego klubu przez Czecha. Wiem że Ruiz jest przymierzany do lewej połówki ale jego nominalną pozycję jest środek. Natomiast Moya w mojej osobistej ocenie jest za cienki na Wisłę. Facet popełnia podstawowe błędy a zagrożenie rzutowe ma mizerne. Po tym jak przyszedł do Wisły czarował wszystkich techniką i i dogrywaniem do kolegów ale "im dalej w las tym ciemnej".

  Cindrić natomiast jest wart każdych pieniędzy. Facet jest geniuszem, gra kosmicznie i naprawdę robi ogromną różnicę na parkiecie. Śmiało można powiedzieć, że to właśnie dzięki temu graczowi Vive w tym roku zagra w Final Four.

 • hbll lubi Komentarz

  Od dłuższego czasu wielu kibiców Vive zaklina rzeczywistość. Myślę, że gdyby ten Turek szedł do Gwardii czy Azotów to nikt by specjalnie się nie ekscytował. A gdyby szedł do Wisły - o to byłoby używanie ;)
  Tymczasem ten anonimowy gość, o którym parę miesięcy temu nikt nie słyszał idzie do klubu rzekomo celującego w FF Ligi Mistrzów. W tym samym czasie odchodzi Michał Jurecki, a za moment może i Mamic. Na lewym rozegraniu wciąż nieopierzony Kulesh i do niego ma dojść Pahlivan? Serio? Ok, jest jeszcze Dani - ale ponoć on ma rozdzielać piłkę na środku. No nie wygląda to najmocniej na tle lewych połówek nie tylko PSG, Veszprem czy Barcelony, ale to raczej równanie do Mieszkowa Brześć.
  Do tego pojawiające się tu i ówdzie teksty w stylu - "ok, oddajmy Cindricia i tak nic nie grał". No litości.
  Wg mnie nie można dłużej udawać, że Vive się rozwija. Za moment może nie być też Janca, a Alex - spójrzmy prawdzie w oczy, jest tu tylko z racji rodzinnych koneksji. Rozumiem, że Bertus po prostu nie może wszystkiego mówić wprost, ale to nie wygląda zbyt obiecująco. Ale pal licho - może to przejściowe problemy, zresztą zaraz przyjdzie też Wolff, Tournat - wciąż to świetne nazwiska. Tylko wolałbym aby wielu tu rozsądnie piszących nie udawało, że problemu nie ma i że tak naprawdę to cieszą się z transferu Turka - dajcie spokój - ten transfer to spore rozczarowanie, niektórzy marzyli o Borozanie...

 • hbll lubi Komentarz

  No właśnie pytanie ile razy kibice Vive widzieli Mamicia grającego w ataku. Nie liczę kontr, tylko normalny atak pozycyjny. Na początku sprzedawano info, że gość musi się przestawić, ale minęły 2 lata i facet nie gra z przodu. I niech nikt mi tu nie próbuje wmówić, że Talant nie popełnił błędu, odpadł mu Dzidzia to przecież Mamic wydawał się być idealnym jego następcą - ale mowa o Mamiciu jakiego znamy z kadry Chorwacji. I nikt mi też nie wmówi, że Mamic w ataku byłby słabszy niż jakiś Gal Anonim z Turcji (zresztą już tutaj jeden z drugim przebąkuje, że dobrze, że Pahlivan przyjdzie wcześniej, bo będzie miał rok na przystosowanie się do gry w klubie - no litości co to w ogóle za logika, przecież w ręczną on umie grać. Zresztą - Bombac, teraz Cindric, a za moment może Janc - jak widać Vive nie ma czasu gości przygotowywać do gry).

 • hbll lubi Komentarz

  Trudno mi uwierzyć aby Cadenas przyszedł do Puław bez listy życzeń. Zakładam, że ze 2-3 zawodników będzie próbował ściągnąć. Prawa połówka, środek - wymagają wzmocnień na wczoraj. Ale żeby walczyć z Płockiem potrzeba bardziej gruntownych roszad.
  Natomiast jedno mnie nadal martwi - ile razy Cadenas będzie wyjeżdżał do Argentyny na kadrę?

 • hbll lubi Komentarz

  Sprawdziłem gościa na ile mogłem, podzwoniłem do znajomych w Płocku, nawet jeden zna chłopa osobiście... To jest z dużą dozą prawdopodobieństwa koniec Wisły jaką znamy z ostatnich dziesięciu lat. Myślę, że każdy z nas piszących na tym forum (może z wyłączeniem maxiego) byłby lepszym kandydatem na prezesa. Chociażby ze względu na fakt, że znamy zasady gry w piłkę ręczną i zawodników. R.I.P.