MaxiKaz - komentarze

 • MaxiKaz napisał/a komentarz do Ujawniamy noty sędziego Fydy. Od czołówki dzieliła go przepaść

  Trwa wymiana ognia. Nikt w tym medialnym sporze nie jest krystalicznie czysty, ale jeśli po wymianie argumentów miałbym wyłonić zwycięzcę, to jest nim Zdzisław Fyda. On przede wszystkim zdaje sobie sprawę, że popełnił błąd i należy mu się kara, ale kwestionuje tylko jej wysokość. Przy okazji w kilku miejscach ośmieszył Demskiego i GKSŻ. Z drugiej strony natomiast mamy tylko odnoszenie się do wygodnych fragmentów, ale też nie wszystkich. Wnioski są takie, że Fyda jest przeciętnym sędzią. Nie najgorszym, ale też nie takim nadającym się do prowadzenia meczów na najwyższym poziomie. Natomiast Demski jest mściwy i nie jest odpowiednią osobę do piastowania stanowiska szefa sędziów. Jeśli GKSŻ już wysyła do mediów noty Fydy, bo wiadomo że nikt inny tego nie zrobił, to powinna też pokazać noty innych sędziów - Wojaczka, Lisa czy Substyka. Powinno być tak jak pisze red. Ostafiński. Ranking sędziów powinien być jawny i powinno się informować za co sędziowie mają odejmowane punkty. To jest skuteczna metoda na walkę z kolesiostwem w tym towarzystwie i prześladowaniem nie lubianych sędziów. A dlaczego tego nie zrobią? Każdy niech sobie na to już sam odpowie :)

 • MaxiKaz napisał/a komentarz do Polski sędzia krytykuje przełożonych. "Rankingi mogą sobie wsadzić. Nie wiem, jak powstają oceny pracy arbitrów"

  Fyda nie kwestionuje kary tylko jej wysokość. Poza tym powiedzmy sobie szczerze, Adamczak wypieprzył się specjalnie żeby bieg był powtórzony, a do trzeciego okrążenia brakowało tam ilu? 20 metrów? To wszystko było na styk. Z jednej strony postąpił niezgodnie z regulaminem, z drugiej decyzja była taka że wygrał sport a nie kombinatorstwo. Kara oczywiście się należy, ale to jak go udupili to jest żart. Wspomniany w wywiadzie Kuśmierz swoją decyzją też mógł wypaczyć losy utrzymania, a może nawet to zrobił i on wisi tylko na dwa miesiące. A Lis który nie potrafi liczyć KSM, a w Rzeszowie niedawno rozdawał czerwone kartki jak lizaki dzieciom na festynie, sędziuje sobie w najlepsze. I takich przypadków jest przecież więcej... To wszystko tylko utwierdza mnie w tym co Fyda mówi w wywiadzie. Tak jak wspomniałem, kara mu się należy, ale jakby wisiał od tamtego meczu do końca sezonu to by w zupełności wystarczyło. Zwłaszcza że to nie jest sędzia który często notuje wpadki.

 • MaxiKaz napisał/a komentarz do W PLŻ 2. tylko słabeusze? Transfery mówią co innego. Top7 najlepszych ruchów

  To widocznie więcej jest nienormalnych niż normalnych skoro robią teksty na kilku stronach. Zresztą naprawdę dziwi was to? Czasami śmiać mi się chce jak widzę komentarze na portalach o te stronicowane artykuły. To przecież normalne że każdemu zależy na jak największym zarobku. Waszych szefów też pewnie nie zadowala jeśli klient jedynie wchodzi do firmy (patrzy na tytuł) i też chcieliby na pewno wyświadczyć jak najwięcej usług (klik, klik, klik...). Takie życie Panowie może kiedyś wprowadzą abonamenty za czytanie artykułów to nie trzeba będzie już klikać

 • MaxiKaz napisał/a komentarz do Rewolucja w klasyfikowaniu w Grand Prix? "Idea godna rozważenia"

  To też jest jakieś wyjście, albo powrót do starej punktacji, gdzie za zwycięstwo było 25 pkt, za drugie miejsce 20 itd. Długo uważałem, że system punktacji który obecnie obowiązuje jest bardzo sprawiedliwy, ale znowu kiedy widzę ile jest teraz kontuzji w tym sporcie, to strasznie mi się to nie podoba, że oprócz wysokiej formy trzeba mieć też mnóstwo szczęścia jeśli chodzi o kontuzje. Coś przydałoby się zmienić.

 • MaxiKaz napisał/a komentarz do Piotr Świderski żądny jazdy. "W jednym biegu nie da się zdobyć ośmiu punktów"

  Gdybym miał sie bawić we wróżkę, to obstawiłbym że w przyszłym sezonie trafi do Ostrowa jeśli będą dwie ligi albo Krakowa, jeśli trzy.

 • MaxiKaz napisał/a komentarz do Nicki Pedersen zmienił się nie do poznania. Co jest przyczyną?

  Miłość to piękna rzecz, ale w przypadku Nickiego wygoniła z niego tego "dzika", dzięki któremu Pedersen przez lata była na ustach żużlowego świata ze względu na wyniki jak i styl jazdy. W tym roku ewidentnie widać u niego efekt znudzenia żużlem, zmiany priorytetów. Jeszcze niedawno żużel dla niego był wszystkim, teraz jest już tylko pracą, a gdy tak się dzieje to trudniej jest się utrzymać na szczycie. Trzeba tym żyć 24/h jeśli chce się być w światowej czołówce. U Nickiego tego nie ma i trochę boję się, że niedługo może zniknąć na dobre z żużlowych torów. Byłoby szkoda, bo jest jaki jest, ale żużlowi dodaje mnóstwo kolorytu i nigdy z nim nie jest nudno.

 • MaxiKaz napisał/a komentarz do Zengota zawiedziony brakiem powołania. Trener: Po wyniku można mnie rozliczać

  Osobiście widziałbym tam Zengotę za Przemysława Pawlickiego, który jest okropnie przereklamowanym zawodnikiem, któremu przyklejono łatkę "wielkiego talentu polskiego żużla" i jeździ z nią od lat, choć odkąd skończył wiek juniora jest jedynie ligowym wyrobnikiem, nie prezentującym jakiegoś specjalnie wysokiego poziomu. Zengota jest dużo mniej utalentowanym zawodnikiem, jeździ siłowo, ale jest też tytanem pracy i cały czas podnosi swoje umiejętności. Tegorocznymi wynikami zdecydowanie zasłużył na docenienie i powołanie na ten mecz. No ale decyduje trener i ma rację, że rozliczy się go po wynikach.

 • MaxiKaz napisał/a komentarz do Będzie śledztwo w sprawie śmierci Krystiana Rempały

  Połowa komentujących chciałaby czytać same cukierkowe artykuły i wywiady. Ale żużel jak i w ogóle cały świat taki nie jest. Jak wam nie pasuje to po co tutaj wchodzicie? Narzekacie na hejt a sami go tworzycie najeżdżając na SF. Co najmniej jakby tytuł artykułu brzmiał jakoś tak "Jest śledztwo w sprawie Rempały!! Woryna będzie miał problemy?!". Zwykła sucha informacja na podstawie RMF którą poda 99% pozostałych serwisów sportowych. Wychodzi na to że wszyscy tacy źli są.

 • MaxiKaz napisał/a komentarz do Nowe informacje o stanie zdrowia Larsena. "Wierzymy, że wyjdzie z tego"

  Przecież nigdzie nie pisze że wcześniej nie jeździł w Ekstralidze

 • MaxiKaz napisał/a komentarz do Mimo porażek w KSM Krosno zachowują spokój. "Najważniejsze mecze przed nami"

  Dla mnie argumentacja o wystawieniu Chrzanowskiego jest dość racjonalna i również uważam, że można było oczekiwać od niego dobrego występu, jeśli popatrzymy na to jak punktował rok temu. I w Krakowie też nie pojechał jakiegoś piachu, bo 6/4 to dość przyzwoity występ jak na żużlowca, który jest zawodnikiem tylko swojego toru. Zgadzam się też z wypowiedzią o treningach. Zawodników, którzy byli ich mistrzami było wielu. Tak samo jak tych, którzy nie przykładali do nich wagi a w meczu jechali dobrze. Jedynie co mnie dziwi, to że Chrzanowski jest w składzie do Rzeszowa, bo tam już na pewno nie zapunktuje. Ale skoro "różne warianty są możliwe" to zakładam, że tam jednak będzie zmiana. Na miejscu Krosna w pierwszej kolejności postawiłbym na Łogaczowa a nie Vissinga póki ten nie potwierdzi gdzieś za granicą odpowiedniej formy.