karol3414 - lubi - strona 2

 • karol3414 lubi Komentarz

  Idiotyczne jest przymuszanie zawodników do startu w zawodach. Udział powinien zawsze być dobrowolny. Zawodnik nie chce, to nie jedzie. Chyba, że ma ważny kontrakt i obowiązki z niego wymagające. Jak się organizuje mistrzostwa ligi, to prestiż zawodów i nagrody powinny być na tyle atrakcyjne, żeby kolejka chętnych była dużo większa niż ilość miejsc. Zmuszanie zawodnika do startu w zawodach w sytuacji, kiedy zgłasza on problemy zdrowotne jest narażaniem zawodnika jak i pozostałych zawodników na niebezpieczeństwo. Ten sport jest wystarczająco ryzykowny dla zdrowych, nie dodawajmy kolejnego zagrożenia.
  Działacze powinni to przemyśleć.
  Udział we wszelkich memoriałach i turniejach pozaligowych jest dobrowolny, a chętnych nie brakuje. Może wystarczy zapytać jak oni to robią?

 • karol3414 lubi Komentarz

  Łapy precz od Grzesia Walaska. Gorzów trzyma kciuki za naszego "Falubaza". Podobno mamy w tym kraju wolność słowa. Jeżeli w tym kraju są jeszcze dziennikarze z jajami to niech pochylą się nad tematem turniejów, do udziału w których przymuszani są zawodnicy i niech zbadają kilka poniższych kwestii. Czy stawki oferowane zawodnikom są rynkowe? Czy takie imprezy cieszą się frekwencją kibiców? Czy firmach czerpiących profity z tych imprez mają udziały osoby powiązane z władzami polskiego żużla?

 • karol3414 lubi Komentarz

  To było pewne, że Grzechowi krawaty z centrali nie odpuszczą. Mściwe wieprze przy korycie.

 • karol3414 lubi Komentarz

  Nie rozumiem, co ma na myśli, że nasz skład nie jest gotowy na Ekstraligę? Mamy 4 kadrowiczów którzy w przeszłości z lepszym bądź gorszym skutkiem jeździli w Ekstralidze. Czy to za mało by wierzyć w powrót tych zawodników na najwyższy poziom? Czy stosunkowo są gorsi od Walaska czy Gapińskiego, którzy widzą już koniec swojej kariery? Bardzo nie trafny artykuł i mało sensowny względem klubu. Na szczęście Marta nie jest żadną osobą decyzyjną i nie od niej będzie cokolwiek zależeć.

 • karol3414 lubi Komentarz

  To wskażcie mi wszyscy mądralińscy lepszego polskiego seniora na Ekstralige dzisiaj, oprócz Patryka Dudka. My skład mamy już dogadany i nawet jak zostanie w dużej mierze taki jak w tym roku, jesteśmy w stanie walczyć o utrzymanie w Ekstralidze. Wszyscy oprócz Milika zostają, za niego wchodzi jeden mocny obcokrajowiec, wzmacniamy juniorkę i czego chcecie więcej?

 • karol3414 lubi Komentarz

  Nie zakazy sa chore. Chore jes to ze zawodnik startuje w wielu ligach. 1 zawodnik, 1 liga..tyle w temacie

 • karol3414 lubi Komentarz

  Jedyny, który dał tu ciała to hampel, który podpisał dwie sprzeczne umowy. Albo zaryzykował. Jego prawo. I prawo obu klubów do egzekwowania umowy.

 • karol3414 lubi Komentarz

  Myślę,że problem leży gdzie indziej... a mianowicie tutaj :
  cytat z Regulaminu PZM
  "Kontakty zakazane
  Art. 223.
  1. W okresie od daty podpisania kontraktu do daty ostatniej imprezy kalendarzowej
  w danym sezonie objętej podpisanym kontraktem będącym podstawą ustalenia
  przynależności klubowej zawodnika, zabronione jest:
  1) prowadzenie rozmów z zawodnikiem w przedmiocie zmiany barw klubowych
  przez działacza innego klubu lub osoby znim powiązane,
  2) składanie zawodnikowi przez działaczy innych klubów lub osoby z nimi
  powiązane ustnych lub pisemnych propozycji, ofert, listów intencyjnych dotyczących zmiany barw klubowych, zatrudnienia, warunków kontraktu zawodnika, jak również prowadzenie rozmów w tym przedmiocie oraz podpisywanie
  i zawieranie jakichkolwiek kontraktów, listów intencyjnych, porozumień i umów
  pomiędzy innym klubem a zawodnikiem; powyższy zakaz dotyczy również
  zawodnika."

  Oficjalnie kluby i zawodnicy wiedzą o tym przepisie i karach tylko co z tego jak nikt tego wogóle nie przestrzega? Problemem jest też kontrolowanie tego aby do takich sytuacji nie dochodziło .To sa dorosli ludzie i z góry zakłada sie ,że można im ufać...No i dochodzimy do sedna... Działacze i zawodnicy sa dorośli ale czy dojrzali ?W dodatku wyglada na to ,że nie posiadają żadnych zasad moralnych a słowo HONOR jest im nieznane lub poprostu nic dla nich nie znaczy... No bo co można powiedziec o zawodniku , który jeździ dla jednego klubu i w połowie sezonu albo i wcześniej jest już "dogadany" z innym klubem przeciwko , któremu ten zawodnik jeszcze bedzie startował? Czy taki zawodnik da wtedy z siebie wszystko czy też będzie na torze "lojalny" wobec swojego nowego pracodawci i pojedzie słabe zawody? To dotyczy sie równiez działaczy którzy nie potrafia czekać do końca sezonu i już po paru kolejkach kuszą ofertami zawodników z innych klubów w tej samej lidze...
  Ja osobiście bym wprowadził jedną zmianę w regulaminie. Mianowicie taką ,że okres negocjacji rozpoczynał sie 15 Października natomiast zgłaszanie kontraktów utrzymał tak jak jest od 1 Listopada.Te 14 dni wg mnie dało by czas aby działacze i zawodnicy mogli spokojnie ponegocjować swoje kontrakty.
  Jednak nic się w tej sferze nie zmieni dopóki działacze i zawodnicy nie będą przestrzegać w/w części regulaminu odnośnie zmiany barw klubowych... Jak znam życie to jeszcze dłuuugooo tak się nie stanie...

 • karol3414 lubi Komentarz

  Jesteśmy w finale... super ! Nie róbmy pompy z tego. Cały sezon jechaliśmy spokojnie. Będzie jeszcze czas na wspomnienia i opowieści

 • karol3414 lubi Komentarz

  Jak Ovia awansuje, to ja bym na jego miejscu został. W teoretycznie lepszym zespole miałby szansę na więcej startów w przypadku PO, ale też mniejszą szansę na nominowane. Na dodatek byłby pierwszy do zmiany, gdyby coś nie szło oraz zapewne "czuwałby" nad nim rezerwowy gotowy do przejęcia miejsca u24. A tak miałby praktycznie pewne 5 występów na mecz.

 • karol3414 lubi Komentarz

  Każdy pewnie popełniał błędy w tym sezonie. Zawodnicy, trener, prezes. Wyciągnąć wnioski i jedziemy za rok :D

 • karol3414 lubi Komentarz

  Moim zdaniem wypowiedz dobra, prawdziwa. Ale widac ze ludzie wola piekne klamstwa i formulki o walce i bohaterstwie niz prawdziwe przemyslenia. Wola uslyszec to co oczekuja uslyszec niz rzeczywiste przemyslenia na tematy. Prawda jest taka ze MJJ w formie powinien byc top 1 zawodnikiem tej ligi w tym roku. Sklamal? Nie rozumiem co wam sie nie podoba w tej wypowiedzi, serio. Ludzie zamiast oceniac wypowiedz, naginaja rzeczywistosc zeby pasowala do ich narracie (niecheci do trenera).

 • karol3414 lubi Komentarz

  Tytułowymyśliwacz przesadził: "Cieślak dawno nie przeżył takiego meczu" - Cieślak przeżył wszystkie dotychczasowe mecze ;) Dlatego ten sam Cieślak według tekstu powiedział: "Dawno takiego meczu nie przeżywałem" - jest różnica między "coś przeżyć", a "przeżywać".
  Może jeszcze zostanie na przyszły rok i przeżyje wiele meczów oraz ludzi, ma 71 lat...

 • karol3414 lubi Komentarz

  Przyjemski w Motorze. I to ma być sprawiedliwy regulamin rozgrywek o drużynowe mistrzostwo juniorów. Kto to wymyślił?

 • karol3414 lubi Komentarz

  A kto jak nie Termiński publicznie wyśmiał Przedpełskiego i Miedzińskiego na łamach SF, że to beznadziejni zawodnicy i Świącik nic z nich nie będzie miał. Jak się Przedpeła w Częstochowie odbudował to Termiński zapomniał co na niego mówił i ściągnął ich do Torunia.

 • karol3414 lubi Komentarz

  Trudno rozumiec pewne wypowiedzi....np to: Z nim w składzie wartość naszej drużyny z pewnością mocno wzrośnie - dodał trener Piotr Żyto...............

  W jaki sposob wartość drużyny mocno wzrośnie skoro PP byl i jest zawodnikiem Falubazu w obecnym sezonie ????...Mozna cos takiego powiedziec jesli przychodzi nowy zawodnik do druzyny

 • karol3414 lubi Komentarz

  tylko czy Falubaz powróci po sezonie w składzie bez Fricke i Dudka ?? 1 liga z roku na rok coraz mocniejsza....

 • karol3414 lubi Komentarz

  W kilku ostatnich sezonach z KSM obowiązywał przepis, że do KSM nie wlicza się 2 najgorszych meczów każdego zawodnika. I od tego czasu nie było ANI JEDNEGO przypadku zbijania KSM. Bo trzeba by było zbijać go przez 3 mecze, żeby 1 z nich się wliczył. Strata kupy kasy na biegopunktówce, ogromny spadek średniej a niewielki KSMu. Tymczasem niemal każdy "ekspert" wliczając żużlowych dziennikarzy bredzi jak potłuczony o zbijaniu KSM. Ręce opadają :/

 • karol3414 lubi Komentarz

  Szanowny redaktorze. Tu nie złość zawodnika jest potrzebna. Potrzebna jest analiza niepowodzeń i zachowanie spokoju. Nerwówka niewiele pomoże.

 • karol3414 lubi Komentarz

  Sprawa raczej do kryminalna Polska, nie sportowe fakty. Chyba, ze mieliśmy tutaj jakąś walkę pod szyldem jakiejs federacji ;) Ale to raczej by się nie odbywało po środku osiedla. Notabene mojego osiedla i to całkiem niedaleko od mojego bloku ;)
  Dobrze, ze nikt postronny nie ucierpiał, chcą, to niech się okładają po pyskach. Byle nie czepiali sie zwykłych kibiców .