Są decyzje Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN. Warta wraca do Poznania

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Jakub Kaczmarczyk / Na zdjęciu: Warta Poznań od przyszłego sezonu mecze w roli gospodarza będzie rozgrywać w Poznaniu
PAP / Jakub Kaczmarczyk / Na zdjęciu: Warta Poznań od przyszłego sezonu mecze w roli gospodarza będzie rozgrywać w Poznaniu
zdjęcie autora artykułu

Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN rozpatrzyła wnioski o przyznanie licencji na grę w PKO Ekstraklasie oraz rozgrywkach UEFA w sezonie 2024/25. Warta Poznań nie będzie już rozgrywać swoich meczów w Grodzisku Wielkopolskim. Wraca do Poznania.

Od sezonu 2019/20 Warta Poznań rozgrywała mecze w PKO Ekstraklasie na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim. Po awansie do krajowej elity musiała opuścić obiekt przy Drodze Dębińskiej z powodu niewystarczającej infrastruktury.

PZPN rok w rok wydawał zgodę na grę w Grodzisku Wlkp., Warcie była przyznawana licencja z nadzorem infrastrukturalnym, czyli w skrócie: klub musiał raportować, jak wygląda postęp prac związanych z modernizacją swojego obiektu.

Teraz jednak władze Poznania wyraziły zgodę, by w sezonie 2024/25 Warta rozgrywała swoje spotkania w roli gospodarza na stadionie miejskim przy ul. Bułgarskiej. Do tego potrzebna jest jeszcze umowa najmu z dzierżawcą obiektu, czyli spółką Stadion Poznań.

- Jestem bardzo wdzięczny prezydentowi Jackowi Jaśkowiakowi oraz zastępcy prezydenta Jędrzejowi Solarskiemu za okazaną pomoc i deklarację wsparcia dla Warty Poznań z myślą o najbliższej przyszłości. Mamy nadzieję, że już wkrótce nasz zespół zapewni sobie utrzymanie w Ekstraklasie i w kolejnym sezonie będzie mógł rozgrywać swoje mecze tam, gdzie jego miejsce, czyli w Poznaniu. Uważam, że takie rozwiązanie jest obecnie najbardziej korzystne dla miasta, mieszkańców i dla samej Warty - powiedział prezes Warty Artur Meissner.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: wyjątkowa impreza u Beckhamów. Wideo trafiło do sieci

Podsumowując, Warta otrzymała licencję z nadzorem finansowym. Licencję uzyskało też siedemnaście pozostałych klubów występujących w PKO Ekstraklasie.

I tak: Lech Poznań, Widzew Łódź, Zagłębie Lubin, Jagiellonia Białystok jako jedyne otrzymały je bez żadnych nadzorów. W przypadku Legii Warszawa, Pogoni Szczecin i Śląska Wrocław mówimy o licencjach z nadzorem finansowym, a Korona Kielce i Raków Częstochowa mają licencje z nadzorem infrastrukturalnym.

Cracovia, Górnik Zabrze, Radomiak Radom i Piast Gliwice otrzymały jedno i drugie, a więc nadzór finansowy, jak i infrastrukturalny. Ponadto na Piasta Komisja nałożyła środek kontroli w postaci obowiązku zapłaty kwoty 5 tys. zł za naruszenie kryterium F.04 Podręcznika Licencyjnego.

Ruch Chorzów, podobnie jak ŁKS Łódź otrzymały licencje z nadzorem finansowym, dodatkowo na ŁKS nałożony został środek kontroli w postaci obowiązku zapłaty kwoty 15 tys. zł za naruszenie kryterium F.03 oraz F.04 Podręcznika Licencyjnego.

Puszcza Niepołomice otrzymała licencję z nadzorem infrastrukturalnym, prawnym oraz finansowym na stadionie zastępczym przy ul. Kałuży 1 w Krakowie. Nałożony został na klub środek kontroli w postaci obowiązku zapłaty kwoty 10 tys. zł za naruszenie dyscypliny procesu licencyjnego.

Klubom od powyższych decyzji przysługuje odwołanie za pośrednictwem Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN do Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych PZPN w terminie 5 dni od daty ich otrzymania.

CZYTAJ TAKŻE: Brutalna opinia o Miliku. Tylko wtedy może liczyć na wyjazd na Euro Porozumienia nadal brak. "Barca" w obliczu szansy na podebranie gwiazdy Napoli

Źródło artykułu: WP SportoweFakty