vivefil - lubi

 • vivefil lubi Komentarz

  Zakładam, że jesteś w stanie czytać na leżąco. Jeżeli "płocki charakter" oznacza nieustępliwość i walkę do końca to co tu jest specyficznego dla Płocka? Takiej postawy oczekują wszyscy fani od zawodników zespołów, którym kibicują.
  Inaczej trochę "płocki charakter" (i kielecki również) opisywali byli zawodnicy Petrochemii i Iskry w tv reportażu o świętych wojnach. A była tam mowa nie tylko o nieustępliwości i walce do końca.

 • vivefil lubi Komentarz

  Z natury jestem optymistą, ale przed dzisiejszym meczem moje obawy o awans są bardzo uzasadnione. I nie chodzi mi o aspekt sportowy, bo grają dwie drużyny na zbliżonym poziomie. Obawiam się ( i to bardzo) o to wszystko co może zakłócic poziom widowiska bo gramy przecież z NIEMIECKĄ drużyna na ich terenie. I jak na ironię odpadnięcie wczoraj Hamburga znacznie naszą sytuację komplikuje i obawy o fair play w tym meczu rosną. Bo z 4 niemieckich drużyn zostałyby już tylko 2 i w kontekście tego czym jest piłka ręczna w Niemczech, boje się że limit strat wyznaczony przez mocodawców, sponsorów i całej tej potężnej maszynki do zarabiania pieniędzy, już został wczoraj wyczerpany. Czy ktoś sobie potrafi wyobrazic że eliminujemy dzisiaj LWY, a w nastepnej fazie odpadnie Flensburg i THW ??? Czy ktoś potrafi sobie wyobrazic FF w Kolonii bez udziału niemieckich druzyn ??? 20 000 miejsc w Lanxess Arenie, gdzie dla każdej z drużyn organizatorzy zapewniają tylko po 500 miejsc dla kibiców drużyn uczestniczących… To daje 2000 , a kto miałby zapełnic pozostałe 18 000 miejsc ??? O nie, na to sobie Niemcy nie mogą pozwolic i oprócz gry na parkiecie będzie się toczyc dzisiaj bitwa również z sędziami i obserwatorami EHF. Próbkę tego typu ,,zagrywek” mieliśmy już na meczu w Kielcach, gdzie przy 1,5 sekundy do końca meczu (przy piłce RNL) obserwator dwukrotnie doliczał czas – raz 3 sekundy, nasi parują piłkę za boisko a ten znów dolicza 5 sekund. (Oglądałem powtórkę meczu i ten fakt jakoś został pominięty przez komentatorów, a na ,,żywo” był to szwindel jakich mało. Obserwator za wszelka cenę chciał jeszcze urwac chocby jedną bramke z tego wyniku. Stąd był wybuch nerwów Talanta i kłótnia z Gudmundssonem, a wszystko co było potem to tylko próba wybrnięcia z zaistniałej sytuacji. Mam nadzieje jednak że właśnie tej jednej bramki zabraknie dzisiaj Niemcom i mimo wszystko uda się nam przejść dalej. Jeśli do tego dołożymy ostatnie ME bez udziału Niemców, to łatwo sobie wyobrazic jakie jest tam parcie na wyniki przez niemieckie media, kibiców, sponsorów.
  P.S. By może właśnie w tej chwili dzwoni telefon któregoś z sędziów dzisiejszego spotkania z ,,delikatnymi” sugestiami jak mają dzisiaj sędziować. Niech moc dzisiaj będzie z Nami. AVE ISKRA.

 • vivefil lubi Komentarz

  A co tu takie poruszenie ludzi z Płocka? Turniej jak turniej jak ktoś wcześniej mądrze napisał to są tylko sparingi w celu treningów i nie ma co za bardzo przykładać do nich wagi.
  No ale niektórzy musza leczyć kompleksy w każdy możliwy sposób.
  To jak będziemy grac sparing z Chrobrym czy z Legnicą(bez urazy dla tych drużyn) to tez napiszesz, ze drużyny te dobrane są poziomem do Iskry?

 • vivefil lubi Komentarz

  Haha Bertus i te jego "10% szans" na sprowadzenie Manuela... ściemniacz pierwsza klasa:P ale dla mnie to było tylko potwierdzenie, bo o Ivanie Cupiciu wypowiadał się tak samo;) ostatnia "słaba" pozycja pozycja wzmocniona więc zacieram ręce i czekam na LM:D