Wyjazdowa porażka KS Gniezno

Nie udało się zespołowi KS Gniezno powtórzyć sukcesu z pierwszej rundy zmagań i pokonać po raz drugi jednego z przedsezonowych faworytów. W minioną sobotę w meczu 24. kolejki zespół Stangumu Wawelno okazał się lepszy wygrywając 6:3.

Damian Gapiński

Gnieźnianie wyjechali na Dolny Śląsk bez trzech podstawowych zawodników: Dominika Soleckiego, Dariusza Rychłowskiego i Jacka Sandera. Ze względu na kontuzję wciąż nie może powrócić także do gry szkoleniowiec drużyny Paweł Hoeft. Mimo tych osłabień gnieźnianie dzielnie walczyli z nastawionymi bardzo ofensywnie gospodarzami. Do przerwy Stangum prowadził zaledwie jedną bramką 2:1. W drugiej połowie gnieźnianie doprowadzili nawet do remisu 3:3, ale w końcówce pojedynku wyraźnie opadli już z sił co gospodarze skrupulatnie wykorzystali wygrywając ostatecznie 6:3.

Kolejny mecz I ligi zawodnicy KS Gniezno rozegrają już w najbliższą sobotę, 7 maja. W hali GOSiR przy ulicy Paczkowskiego o g. 18 gnieźnianie podejmować będą zespół Inpulsu Alpol Siemianowice Śląskie. Będzie to ostatnie w tym sezonie spotkanie biało-czerwonych przed własną publicznością.

Stangum - KS Gniezno 6:3