• Perec Freitag

  Jak przegrać we frajerski sposób mecz pokazała dzisiaj Warta Poznań w "derbach" z Lechem Poznań 1:2. 80 minut wyrównanej walki i dwa frajerskie błędy w 80 i 94 min! i punkty poszły się j...ć na Bułgarską. Czego Zielonym dzisiaj zabrakło: przede wszystkim ataku (to już tradycyjnie), obrony, żelaznej taktyki, szybkości i twardej obrony. Teraz punktów trzeba będzie szukać w kolejnych meczach, które będą bardzo trudne. Kontuzje też nie są tu bez znaczenia: Kieliby i Iwanowa - stoperów Warty. Szkoda.

  • Perec Freitag W Poznaniu na Lechu też przegrana Warty 0:1 po bramce w... 90 minucie meczu z rzutu karnego! Rada: trenerze Tworek trzeba wreszcie uświadomić zawodników Warty, że gra się do końca, zaoszczędzi to panu nerwów, a drużynie przybędzie punktów w tabeli.

 • Perec Freitag

  Już za Nawałki po meczu w Danii przegranym 0:4 przez Polaków, było wiadomo, że nie mamy drużyny reprezentacyjnej i że tylko trener zagraniczny może zbudować drużynę reprezentacyjną. Ale sternicy polskiego futbolu mieli i mają to w dup...alu!

 • Perec Freitag

  Polscy piłkarze reprezentacji prezentują poziom reprezentacji San Marino, Andory, Malty, Gibraltaru i to od lat! Nie umieją grać kombinacyjnie, pozycyjne,z kontrataku,koronkowo,nie umieją nic! Dosłownie nic!To są A N A L F A B E C I P I Ł K A R S C Y. Nawet Lewandowski jest drewnem, nijakim kopaczem, zerem do kwadratu. Zobaczcie jak na ich tle, tych niedojdów polskich poruszali się zawodnicy włoscy; to było coś z poezji na tle niedorozwojów piłkarskich, tylko z nazwy! Włosi grali po profesorski.

 • Perec Freitag

  Moim zdaniem w trybie natychmiastowym trzeba zwołać nadzwyczajne zebranie PZPN-u, zwolnić natychmiast Brzęczka i cały jego sztab szkoleniowy oraz prezesa PZPN Zbigniewa Bońka,, bo on także jest odpowiedzialny za to wszystkie zło w polskiej piłce nożnej reprezentacyjnej oraz cały zarząd PZPN. Wprowadzić komisarza do PZPN do czasu wyboru nowych władz. Zatrudnić trenera reprezentacji z zagranicy na pniu. Najlepiej byłoby rozwiązać tę reprezentację, ale to jest niemożliwe. No masakra jest!

  • Perec Freitag Należy budować drużynę na ME i na eliminacje do MŚ, to na początek, a potem trzeba przeprowadzić gruntowne reformy rozgrywek i szkolenia piłkarzy w Polsce! Teraz widzicie dlaczego Polacy dostają baty i w reprezentacji i w pucharach europejskich klubowych. Może, gdyby wygrał wybory na prezesa pan Józef Wojciechowski a nie Boniek byłoby zupełnie inaczej. Ale gnoje mafijne przy korytach nie pozwoliły na to i mamy, to co mamy od lat, super dno do kwadratu! Jestem bardzo zbulwersowany całą tą sytuacją!

 • Perec Freitag

  Nie wiem czemu pieją z zachwytu nad grą Lecha Poznań przeciw Benfice Lizbona redaktor Polsatu Sport Szymon Rojek i ekspert Polsatu Sport Artur Wichniarek. Lech w tym meczu LE zagrał bardzo przeciętnie, przegrał wyraźnie z kretesem z Portugalczykami i nie ma piać po tym meczu z zachwytem. Uważam, że Standard Liege oraz Glasgow Rangers są także po za zasięgiem Lecha. Prawdopodobnie Lech jest na dobrej drodze, że nie uciuła w tej grupie LE ani jednego punktu. Obym się mylił, ale...

 • Perec Freitag

  Chciałem zabrać tutaj głos na temat Roberta Lewandowskiego. Tak bardzo na SF krytykowanego, wręcz nazywanego "drewniakiem" alias "drewnem"!?! Tym, co go tutaj tak nazywacie, to mówię wam, że g...o się znacie na piłce nożnej! To właśnie Lewandowski, jego gra, wspaniała, doprowadziła w tym sezonie Bayern München do finału LM! I nic tego nie zmieni! To jego tytaniczna praca nad sobą, doprowadziła Roberta do tego co osiągnął! W niedzielę 23 sierpnia 2020r Robert może podnieść puchar LM Europy! Oby!

 • Perec Freitag

  Moim zdaniem takim cichym bohaterem meczu jednak był Polak - Robert Lewandowski.Polak bardzo dobrze walczył, podawał, strzelił bramkę, niesamowicie absorbował obronę Katalończyków. Dawno tak dobrego meczu nie widziałem że strony Polaka, a także w ogóle meczu.Teraz przed Robertem turniej finałowy LM. Tylko kataklizm, jakiś nieoczekiwany, mógłby pozbawić FC Bayern München korony Ligi Mistrzów w Europie!Aż miło się na taką drużynę patrzy jak Bayern Monachium i Robert Lewandowski w niej występujący.

 • Perec Freitag

  Moim zdaniem rozgrywki w EBL polskich koszykarzy powinny zostać wznowione w kwietniu i kontynuowane przy pustych halach. Oczywiście powinny być transmitowane tak jak dotychczas na antenach sportowych Polsatu oraz emocjetv. Nie godzę się na to, żeby rozgrywki zakończyć w tym sezonie i wyłonić MP przy zielonym stoliku. To by było bardzo niesprawiedliwe i bardzo podłe. Koronawirus nie może być wszechwładny i rozdawać wszędzie karty. Mam nadzieję, że jajogłowi wreszcie pójdą po rozum do swoich głów.

 • Perec Freitag

  Wierzę, że rozgrywki polskiej ekstraklasy piłkarskiej uda się dokończyć do końca czerwca, wiedząc już, że ME w pn 2020 r zostały przesunięte na... 2021 r. Wierzę, że ta parszywa zaraza się stąd wyniesie niedługo i będzie można wznowić rozgrywki piłkarskie. Jak można było dopuścić do czegoś takiego !?! Gdzie są państwa w tej sprawie i ich rządy ! Normalnie musi się zawsze coś dziać negatywnego na tym padole ? Brak słów już na to wszystko. Oby tylko nie wprowadzili stanu wyjątkowego w Polsce !

 • Perec Freitag

  Obejrzałem cały mecz ekstraklasy w piłce nożnej Arka Gdynia-Raków Częstochowa i dawno takiego dziwadła piłkarskiego nie widziałem! Raków zamiast prowadzić po pierwszej połowie ze 6:0,przegrywa cały mecz 2:3 ! Drużyna grająca najładniejszą piłkę dla oka kibica.Nie rozumiem tego jak można było wypuścić z rąk zwycięstwo w Gdyni! Wygrany mecz ! Myślę, że właściciel Rakowa powinien zrobić zebranie drużynie i przeprowadzić z nimi męskie rozmowy.Na gwałt ! Kto nie chce tam grać na 100% powinien odejść.

  • Perec Freitag Wracając do meczu w Gdyni, to chcę zauważyć, że Arka Gdynia (jej zawodnicy) oddali trzy celne strzały pod koniec meczu i trzy razy zdobyli bramki!!!. Świadczy to o tym, że beniaminek od zaraz potrzebuje bramkarza. Pan Szumski w bramce Rakowa to jest nieporozumienie trenerze Papszun ! Czy pan tego nie widzi !?! Obrona też jest słabą, pan Jach to tragedia, a pan Petraszek to raczej defensywny pomocnik, niż klasowy stoper. Boki obrony to także jakaś masakra !. Zespół w przodzie gra (jak dla mnie dobrą piłkę) a traci wiele w obronie, łącznie z siermiężnym bramkarzem. Panowie poprawcie to ! Mogła już być, spokojnie, pierwsza ósemka, a zanosi się raczej na walkę o utrzymanie ! Chciałbym się mylić, ale widzę tak jakby trener Papszun nad tym wszystkim nie panował. Na pewno nie wykorzystuje na maksa umiejętności (nie małych) swoich zawodników. Oczekuję w Częstochowie małego "trzęsienia ziemi", wstrząsu drużyną !

  • Perec Freitag To samo, czy podobnie, było w meczu Rakowa Częstochowa przeciwko CWKS Legii Warszawa w... Bełchatowie (Raków tam rozgrywa mecze mistrzowskie w ekstraklasie jako gospodarz, bo nie ma... swojego stadionu [sic!]), ta sama "polka", prowadzenie i zmarnowany rzut karny, bo Czech Bartl chciał strzelić karnego jak onegdaj jego rodak Antonin Panienka w meczu finałowym ME Czechy-Niemcy (wygranego przez Czechów). Nie wiem co trener Papszun robi na treningach z zawodnikami, ale wg mnie zaniedbał ten element piłkarskiego rzemiosła, jakim są rzuty karne - ich skuteczne wykonywanie. Niedawno w tym elemencie piłkarskim przegrał właśnie z Cracovią. Szkoda punktów, mam nadzieję, że pan Papszun poprawi znacznie treningi drużyny i zacznie także panować na nerwami, bo już został zawieszony na dwa mecze mistrzowskie w prowadzeniu drużyny. Nie piszę tego złośliwie, bo kibicuję częstochowianom jako beniaminkowi piłkarskiej ekstraklasy.