xavi - lubi

 • xavi lubi Komentarz

  Wstyd BVB, tak bezczelnie podkupować rywali w Bundeslidze, skandal.

 • xavi lubi Komentarz

  Co znaczy "urojona astma"? Poczytaj trochę o temacie, sportowcy trenujący na mrozie są narażeni na astmę wysiłkową. Pytasz kto bierze leki? Ano choćby dzisiejszy zwycięzca Szwed Halfvarsson. Ten lek nie jest zabroniony dla sportowców, może go brać każdy z nich, nie tylko chory, więc nie widzę problemu.

 • xavi lubi Komentarz

  Borussia nie ma rozumu i godności człowieka, jak w ogóle śmią próbować osłabić przeciwnika podkupując mu najlepszego gracza. Wstyd na cała Europę... Ach zapomniałem, tylko Bayern podkupuje przeciwników...

 • xavi lubi Komentarz

  Ja na miejscu włodarzy Skry dałabym spokój z drugim libero.Skoro już postawili na Piechockiego to niech gra.Jeżeli Winiarski i Marechal będą w dobrej dyspozycji to z przyjęciem nie będzie tak źle.A Kacper naprawdę może być niezły.Gdy stawiali na Zatorskiego też były wątpliwości.

 • xavi lubi Komentarz

  Bayern na pewno powalczy, ale BVB im go nie sprzeda, musieliby chyba dawać ze dwa razy więcej od innych klubów, żeby ich oferta została przyjęta. Bayernowi tez raczej nie będzie jakoś mocno zależeć na tym transferze. Najbliższego lata będą się raczej starać znaleźć zastępstwo dla Riberego i Robbena, którzy już swoje lata mają i coraz częściej nie grają przez kontuzje, szczególnie ten pierwszy. Co prawda Alonso już swoje lata ma i w Bayernie nie prezentuje się tak jak powinien, ale w przyszłym sezonei powinien grać już Martinez. Gdyby ściągnęli Gundogana, to o dwa miejsca na boisku, walczyłoby 5 zawodników, mimo wszystko jest to o jednego za dużo.
  Co do polityki transferowej Bayernu, to ja ich rozumiem i uważam, że robią bardzo dobrze. Po pierwsze jeśli nie oni kupią tych zawodników, to ktoś inny w stylu MANU, Barcelony czy Realu ich wykupi, więc klub z którego odchodzi dany zawodnik i tak by go sprzedał. Gdyby nie do Bayernu, to Bayern znalazłby w innej lidze zawodnika mogącego wpisywać się w ich założenia transferowe. Po drugie, to z ligi niemieckiej ściągają głównie Niemców, dzięki czemu ich reprezentacja zyskuje, bo nie dość, że zawodnicy trenują i grają ze światową czołówką, dzięki czemu mogą się dalej rozwijać, to jeszcze grają w jednym klubie, przez co na meczach reprezentacji są bardziej zgrani. Po trzecie, ściąganie Niemców tworzy większą więź kibiców z klubem. Nie na darmo uważa się, że w Niemczech są najwierniejsi kibice i jest ich najwięcej, jest to zasługa również tego, że w Bundeslidze gra bardzo dużo Niemców, a nie tak jak w innych krajach, że w niektórych drużynach ciężko szukać zawodników z tego kraju. Po czwarte, co jest chyba najważniejsze dla klubu, ściągając zawodników z innych klubów bundesligi, ściągają takich, którzy już się sprawdzili w tej lidze, dzięki czemu jest większa szansa, że i w Bayernei będą grać dobrze. Zmiana ligi jest zawsze niebezpieczeństwem niedopasowania się do stylu gry nowej ligi

 • xavi lubi Komentarz

  No tak, tylko jak to ma się do tego,że według fanów Justyny wszystkie Norweżki to oszustki i astmatyczki?? Tylko jak Justyna przybiegała z uśmiechem na ustach to było ok. Uznać wyższość rywalek, pogratulować,a nie doszukiwać się złego u rywalek. Pal licho Bjoergen, Polka traciła 7 sekund do Johaug i co- jeszcze Babiarz z dumą ogłaszał jak to Justyna zawsze wygrywa z Johaug na 10 klasykiem. Po prostu przyjąć fakty,że sportowiec to nie cyborg i wygrywać,a także w najwyższej formie wiecznie nie będzie,a i tak przez 7 lat utrzymywała się na szczycie.

 • xavi lubi Komentarz

  Norweżki wszystko robią zgodnie z prawem i za wiedzą komisji medycznej FIS. Doping to działanie zakazane, stosowanie zabronionych medykamentów, tu nie ma to miejsca. Oczywiście można się zastanawiać czy ktoś z astmą wysiłkową powinien uprawiać sport zawodowy. Warto wiedzieć,że podobne medykamenty stosowali Korzeniowski, Jędrzejczak - jednak wtedy nikt nie podnosił tej sprawy.
  To komu kibicuję to jest wyłącznie moja sprawa.

 • xavi lubi Komentarz

  Wow, wow, wow! Ile emocji, aż coś mi to przypomina ;) Widzę, że niewielu już pamięta podobną dyskusję gdy Zator zastępował Gacka 4 lata temu. Padały całkiem znajome argumenty: "reprezentacyjny libero wygryziony ze składu bo Zatorski ma ojca ze znajomościami". No, faktycznie ojciec Zatorskiego był prezesem GKS i starostą bełchatowskim, co nie przeszkodziło Pawłowi zostać świetnym libero, może nawet najlepszym w Polsce. A Piechocki? To się jeszcze okaże czy uda mu się osiągnąć to samo. Ale przestańcie skreślać człowieka za samo nazwisko. Przecież to oczywiste, że pierwszym libero będzie Tille, a Piechocki będzie się ogrywał w łatwiejszych meczach. To tak jakby czepiać się Muzaja i Maćkowiaka, jakim prawem ogrywają się we Skrze skoro powinni grać w słabszym klubie. Gdyby Skra na zakończenie sezonu ogłosiła że Zator odchodzi, Tille przychodzi a jako młodego libero wzięła, no nie wiem, Popiwczaka to pewnie pies z kulawą nogą by się tym nie zainteresował.
  Najbardziej rozbawił mnie komentarz o Ignaczaku. Tak, na pewno odszedł ze Skry bo gdzieś tam czyhał na niego 10-letni Kacper knujący jak wygryźć go ze składu ;) Oj ludzie i te wasze teorie spiskowe ;)

 • xavi lubi Komentarz

  Nominowanie Achrema byłoby kpiną. Facet w całej fazie play-off zagrał w 3,5 meczu, a Resovia największy sukces (czyli cudowne wyeliminowanie ZAKSY) osiagnęła bez niego. Tu oceniana powinna być postawa zawodników na boisku i, o ile Alek jest świetny motywatorem i umie wstrząsnąć zespołem (tudzież trzymać wszystkich w zwartej kupie), o tyle jego gra była w tym co najwyżej przeciętna. Ma jedne z najgorszych statystyk na przyjęciu w lidze (a przynajmniej wśród liczących się zawodników na jego pozycji), w ataku też nie błyszczał. To, że dla całego Rzeszowa jest półbogiem, bo jest ikoną i liderem dwukrotnego mistrza, a obecnie wicemistrza nie znaczy nic dla tego zestawienia jak tu. Do szóstki po prostu się nie nadawał, zwłaszcza, że stracił (choć to przykre i nie była to jego wina) prawie całe playoffy. Czepianie się środkowych też zakrawa na paranoję, bo spokojnie wszystkiech 5-6 tutaj wspominanych w komentarzach by się nadawało. Wybrac można było dwóch. Patrząc na staty wg pozycji na ofi ligi pierwsza dwójka to Nowakowski i Nowak, więc czepianie się Nowaka, który przeżywa drugą (trzecią? czwartą?) młodość i w klubie środka tabeli potrafi w jednym meczu zanotować ponad 20 punktów, bijąc na głowę dużo młodszą i teoretycznie lepszą konkurencję, to oznaka braku szacunku dla tego zawodnika, ale też zupełne nieobeznanie z ligą. Rozumiem, że większość z komentujących ogląda przede wszystkim mecze Resovii, a AZS PW widzi rzadko, ale wierzcie mi Nowak w każdym meczu, który mi udało się obejrzeć trzymał poziom na pozycji, która wymaga w każdej akcji nawet 2-3 skoków w tempo i w odpowiednie miejsce. Nowak ma 39 lat i robi to prawie najlepiej w lidze! To że Kłos przebił w zestawieniu Nowakowskiego, cóż, w finale środkowy Resovii zagrał przeciętnie, żeby nie rzec kiepsko, a Kłos w jednym z meczów zdobył 7 bloków. Słabo? jak dla mnie w takich podsumowaniach ważna jest cała 14-tka, bo czasem różnice są naprawdę minimalne. Trzeba pamiętać zresztą, że choć playoffy są dwa razy krótsze od sezonu zasadniczego to są chyba pięć razy ważniejsze, dlatego nominacja Conte nie może dziwić, bo to najbardziej wszechstronny zawodnik ligi (gdzieś od połowy sezonu w każdym meczu wysoki procent przyjęcia, dużo punktów atakiem na wysokiej skutecznośc, a do tego asy i punktowe bloki). Kilka meczów Skrze zrobił "sam". Kooy miał na grę zespołu takie przełożenie, że skończyła bez medalu, a Puchar Polski to nie PlusLiga, więc tu po uwagę brany być nie powinien. Każdy może sobie podać swoją szóstkę (7.) i pewnie 70% będzie różnych. Warto się w to bawić i komentować wyrażając swoje zdanie ale bycie tak kategorycznym jak niektórzy tu w przypadku 150 meczów do oceny (nikt na pewno wszystkich nie obejrzał, bo nawet fizycznie byłoby to niemożliwe przy tych samych godzinach i braku transmisji z niektórych) jest mocną nadgorliwością i dopiero brakiem obiektywizmu.

  To że w zestawieniu brakuje rzeszowiaków to tylko i wyłącznie zasługa "Kowala". Oczywiście chwała mu za to, że stworzył wyrównany składi dotarł z nim do finału, ale przy takiej rotacji trudno spodziewać się, żeby któryś zawodnik uznany został za wyróżniającego na tle całkiem niezłej, pełnej solidnych zawodników ligi.

 • xavi lubi Komentarz

  Xavi jest kibicem Skry,a to był świetny sarkazm.

 • xavi lubi Komentarz

  Zgadzam się w 100% :) Maćkowiak, Włodar, Brdjovic powinni jutro zagrać i chciałbym zobaczyć Skrę w takim składzie przeciwko drużynie, która jutro gra o wszystko. M. in. Antiga, Conte, Uriarte powinni odpocząć, nie ma sensu żeby grali w takim meczu.

 • xavi lubi Komentarz

  Zobacz sobie jak grał na przestrzeni całego sezonu, wtedy te wszystkie pytania będą zbędne.

 • xavi lubi Komentarz

  aśka, a ja się dziwię właśnie patrząc na statystyki. Najlepszy punktujący ligi z najlepszą średnią na set, w czołówce atakujących i serwujących, dobry blok, nawet w obronie coś wyciągnie. I do tego gra praktycznie bez zmiany więc nie ma luksusu, że jak nie idzie to dostaje przerwę.