• Zmienny wiatr, niezmienna historia

  Sporym nadużyciem byłoby stwierdzenie, że sezon 2019/2020 Pucharu Świata w skokach narciarskich nabrał po dwóch weekendach odpowiedniego rozpędu. Muszę powiedzieć że już dawno (być może moja pamięć jest zbyt słaba) inauguracja tego cyklu nie przebiegała z takimi oporami, jak obecnie. Po pierwszym indywidualnym (…)

  Więcej

 • "Polskie Kuusamo" na inaugurację

  "To był cyrk, a nie inauguracja Pucharu Świata" - grzmiał dwukrotny zdobywca Kryształowej Kuli za zwycięstwo w całym cyklu Janne Ahonen po inaugurującym sezon 2006/2007 jednoseryjnym konkursie na skoczni Rukatunturi w Kuusamo. Fin był wówczas jednym z 13 zawodników ówczesnej najlepszej 15 klasyfikacji (…)

  Więcej

 • Austria jak za Pointnera? Po zawodach drużynowych w Wiśle

  Gregor Schlierenzauer, Thomas Morgenstern, Andreas Kofler i... kto jako czwarty? Jeżeli przed nami drużynowe zawody Pucharu świata na skoczni mamuciej, wybór musi paść na wyśmienitego lotnika, Martina Kocha. Jeżeli na mniejszej - warto postawić na stabilność i doświadczenie, które uosabia Wolfgang Loitzl. (…)

  Więcej

 • Emocjonalna podróż po skoczniach świata -od Turynu do Pyeongchang cz.1

  Po ośmiu miesiącach które minęły od finałowego konkursu Pucharu Świata w Planicy, skocznia im. Adama Małysza w Wiśle po raz trzeci z rzędu gościć będzie światową czołówkę skoczków podczas inauguracji 41 edycji tego prestiżowego cyklu. Sezon to specyficzny zważając na fakt, iż oprócz tego, że tym razem (…)

  Więcej

 • O losowaniu słów kilka

  Za nami pierwsza odsłona eliminacyjnej rywalizacji rosyjskiego mundialu. A w zasadzie otrzymaliśmy pięciozespołowy materiał do analizy która w największym skrócie z punktu widzenia polskiej reprezentacji ogranicza się do określenia: nie jest zle. Jednak te nasze różnorakie doświadczenia z niedalekiej (…)

  Więcej