carollae - lubi

 • carollae lubi Komentarz

  Ja już znam skład mniej więcej tak to będzie-14-tka:
  Rozegranie:Drzyzga,Łomacz
  Atakujący:Konarski,Muzaj
  Środkowi:Bieniek,Kochanowski,Lemański,Wiśniewski
  Przyjmujący:Buszek,Kubiak,Kurek,Szalpuk
  Libero:Wojtaszek,Zatorski

 • carollae lubi Komentarz

  Ja nie jestem takim fachowcem jak pan Bobakowski i może dlatego łatwiej mi tak trochę z boku ocenić to całe zamieszanie. Od dwóch lat na ustach wszystkich fachowców nieustannie rozbrzmiewa co mistrzom świata wypada a co nie wypada. A ja pragnę przypomnieć, że tym mistrzem zostaliśmy po 40 latach od ostatniego takiego sukcesu i to drużyną w której prym wiedli nasi najlepsi ale niestety już odchodzący siatkarze. Można powiedzieć, że to była drużyna stworzona na ten jeden turniej. Zaiskrzyło wówczas wszystko - grali najlepsi, byli w optymalnej formie, grali przed fantastycznymi kibicami, którzy w trudnych momentach ich nieśli, mieli trenerów którzy potrafili ich mentalnie i fizycznie przygotować do tego wydarzenia. Co się potem stało to wszyscy wiemy. Wlazły, Winiarski, Zagumny odwiesili reprezentacyjne koszulki, a pozostali ze złotej drużyny od 2014 roku praktycznie nie mieli czasu na regenerację i odpoczynek. Skutkiem tego podstawowi gracze borykali się i dalej borykają się z kontuzjami. Mika, Nowakowski, Drzyzga nie byli bo nie mogli być w optymalnej formie. Zresztą nie oni jedni. Ten turniej w Rio jak dla mnie był bardzo dziwny - wszystkie drużyny falowały formą. Ktoś powie ok. ale mają pewniaków, którzy ich ciągną w trudnych momentach. A ja powiem, że Zajcew miał 3 zagrywki życia, ale w meczu o złoto już nie pomógł swojej drużynie. A Amerykanów za uszy w meczu o brąz wyciągał nie Anderson ale weteran Priddy. Do czego zmierzam, ano myślę że mamy większy apetyt niż nasz stan posiadania. Aktualnie na świecie jest z 8 drużyn z których każda może wygrać czy to LŚ, czy to ME, MŚ czy wreszcie IO. Polacy są jedną z tych 8 drużyn i nie możemy spodziewać się, że będziemy wygrywać zawsze i ze wszystkimi. To już nawet Brazylia nie może być tego pewna. Dlatego proponuję wreszcie coś zmienić i zostawić trenerów w spokoju, a zająć się rodzimą ligą, w której liderami zespołów są zazwyczaj zagraniczni gracze. I zgoda mamy młodych zdolnych, ale ich kariera nie będzie zależała od trenera reprezentacji, ale od trenerów klubowych i wyborów samych zawodników. A tak dla przypomnienia to Mateusza Mikę - aktualnie zawodnika bez którego nikt nie wyobraża sobie naszej reprezentacji - oszlifował i dał nam na tacy nie kto inny jak Philippe Blain. A nasz kapitan Kubiak, zanim dostrzeżono jego walory w Polsce musiał swoją wartość udawadniać "tułając" się po zagranicznych klubach.

 • carollae lubi Komentarz

  W drużynach zagranicznych (Brazylia USA) jest sprawą istotną osoba trenera a efekty. Częste zmiany niekoniecznie muszą przynieść efekty. Ważna jest długa i rzetelna praca z drużyną przez jednego trenera. Jesteśmy przecież cały czas w czołówce światowej, a mistrzostwo świata to splot miejsca zawodów no i innego składu. Ta drużyna wymaga zapewne czasu aby poprawić wyniki. Nie sądzę aby w tym miała pomóc zmiana selekcjonera...

 • carollae lubi Komentarz

  PANIE BOBAKOWSKI !!! PRZEGRANYM TO JESTEŚ TERAZ TY !!! MYŚLISZ PAN ŻE POLACY BĘDĄ MISTRZAMI DO KOŃCA ŚWIATA? ZREWIDUJ PAN SWOJE "GŁUPIE" MYŚLENIE !!! INNI TEŻ WALCZĄ I CHCĄ SIĘ CIESZYĆ ZE ZWYCIĘSTW !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! NO TO TERAZ CZAS DO PRACY PANIE "MISTRZU" DZIENNIKARSTWA !!!!!!!!!

 • carollae lubi Komentarz

  Czy nikt nie dostrzega pewnej prawidłowości. Na IO medale zdobyły drużyny które mogły się w tym roku spokojnie przygotować. Brazylia gospodarz USA i Włochy z PŚ. Czwarta była Rosja która nie grała tak jak my i Francja i Iran w majowych eliminacjach. To czas i spokój przygotowań odegrały decydującą role

 • carollae lubi Komentarz

  Kubiak jest wybitnym defensywnym zawodnikiem, ale gra w defensywie oparta jest na głownie na technice, którą się szlifuje przez granie i tego ogrania prze IO wyraźnie zabrakło. Kubiak miał przerwę na odpoczynek i leczenie kontuzji podczas LŚ. Fizycznie było super ale braki w ograniu to nie peność w przyjęciu i brak wyczucia w obronie. To samo można powiedzieć o Mice, którego cała gra jest oparta na technice.

 • carollae lubi Komentarz

  Jarosz to glupiomadry idiota opowidajacy glupoty. Ma takim same kwalifikacje do bycia "ekspertem" siatkarskim jak moja sasiadka pani Czeslawa.

 • carollae lubi Komentarz

  Jedyne z czym się zgadzam z Panem Jaroszem to zmiany za późno przeprowadzane lub ich brak.
  Żartem natomiast jest dla mnie stwierdzenie, a raczej obawa o formę po Pucharze Świata, w którym zajęliśmy 3 miejsce. Owszem nie dawało ono nam przepustki na Igrzyska, ale czy stając na "pudle" podczas tak wyczerpującej imprezy można się obawiać o formę?
  Druga sprawa - Mistrzostwa Europy. Oczywiste było to dla każdego kibica który chociaż trochę zna się na siatkówce że nasi nie zagrają tam tak jak w Japonii, bo najzwyczajniej w świecie byli wypompowani szczególnie w sferze mentalnej.
  "Na pewno po tamtych wynikach czar prysł i zaufanie zawodników do szkoleniowców zgasło." Jest Pan taki pewny? Zawodnicy to panu powiedzieli? Czy może wróżka? Nikt oprócz ich samych nie jest w stanie powiedzieć czy ufają trenerowi czy nie, a patrząc na tę drużynę można odnieść wrażenie, że jednak trenerowi ufają.
  "Co więcej potencjał naszej drużyny, który jest duży, nie został wykorzystany " Moim zdaniem trener wycisnął wszystko co mógł z tych chłopaków, co było widać, a że kolokwialnie mówiąc nie pykło to już druga sprawa.
  Mówiąc o "Ich następcy zostali źle dobrani do drużyny i nie stworzyli prawdziwego zespołu" przed oczami automatycznie staje mi syn Pana Jarosza, który nie został powołany na miejsce Konarskiego - w ubiegłym roku sama bym wolała Kubę, w tym patrząc przez pryzmat sezonu i tego co Dawid pokazał w kadrze - uważam że nadaje się na tego drugiego z racji że lepszego w tej chwili nie mamy, chociaż zawodnicy tacy jak Muzaj już stanowią realną szansę na zajęcie miejsca Konarskiego.
  "Oczywiście trzeba zrobić podsumowanie, wskazać plusy i minusy. Tych drugich od mistrzostw świata było jednak zdecydowanie więcej," Z tym także się nie do końca zgadzam. Trzeba zauważyć, że na te najważniejsze imprezy byliśmy bardzo dobrze przygotowani, a że przegraliśmy po SPORTOWEJ walce? Cóż taki jest sport.

  Nie wiem czy Stefan zostanie czy nie, chociaż moim zdaniem warto dać mu szansę i zaproponować kontrakt do Igrzysk w 2020 roku, żeby mógł spokojnie budować drużynę na tę imprezę. Jeśli jednak PZPS zdecyduje się na zmianę to oby nie był to kontrakt na 2 lata, tylko 4 z tego samej przyczyny. Zacznijmy myśleć długofalowo bo to jest o wiele lepsze rozwiązanie.

 • carollae lubi Komentarz

  Kibicujemy do końca!

 • carollae lubi Komentarz

  No Panowie. Czas pokazać swój charakter. Brać się do roboty, bo to ostatni dzwonek.

 • carollae lubi Komentarz

  teraz macie odpowiedź, dlaczego nam potrzebny Leon. On potrafi z zagrywki przypie.rzyć.

 • carollae lubi Komentarz

  CZYLI CO BIERZEMY DOPING I JEDIZEMY DO RIO JAK ONI MOGA TO O INNI TEZ ZENADA !!!!!!!!

 • carollae lubi Komentarz

  Szkoda słów... MKOl daje zielone światło do stosowania dopingu i fałszowania wyników badań. Obecna decyzja pod pozorem surowych procedur otwiera furtkę dla ruskich oszustów... Już nawet IO mają niewiele wspólnego ze sportem.

 • carollae lubi Komentarz

  Po wysłuchaniu Antigi że Piotr Nowakowski jest w bardzo dobrej formie, szczególnie w zagrywce i ataku, to ja się pytam to dlaczego nie potwierdził na FF LŚ w Krakowie.Podejrzewam że w powołaniu decydowały inne kryteria niż sportowe ....

 • carollae lubi Komentarz

  Dla mnie to Możdżonek na chwilę obecną jest lepszy.

 • carollae lubi Komentarz

  Dokładnie. Kogo niby obchodzą eliminacje ME do lat 17 ????? Chyba tylko rodziny tych chłopców i kilku entuzjastów.

 • carollae lubi Komentarz

  a online gdzie to można w ogóle oglądnąć?

 • carollae lubi Komentarz

  Perłowski ma związać się z Lube 3-letnim kontraktem z tego co słyszałem

 • carollae lubi Komentarz

  Jak donoszą włoskie media ...... ?
  A jak donoszą media polskie - "prima aprilis bo się pomylisz" ;)

 • carollae lubi Komentarz

  la gazzetta dello sport pisze ,że mistrz Włoch Itas Diatec Trentino podpisał 2 letni kontrakt z aktualnym libero Skry Kacprem Piechockim