KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Gorce Champion MTB: uphill & downhill na Turbaczu

Warto zachować siły na koniec wakacji. Oto 2 września rozegra się najintensywniejsza czasówka w tym sezonie. Kto najszybciej wjedzie i zjedzie z Turbacza, zyskując zasłużony szacunek podhalańskich górali i pokonując samego Króla Gorców?

 Redakcja
Redakcja
Gorce Champion MTB: uphill & downhill Materiały prasowe / Gorce Champion MTB: uphill & downhill

Cezary Zamana upodobał sobie ten imponujący, mierzący 1310 m szczyt. To on zapoczątkował tradycję corocznych maratonów MTB odbywających się w gminie Nowy Targ, których punktem centralnym był właśnie Turbacz i umiejscowione na jego wierzchołku schronisko górskie. Tegoroczna odsłona Gorce Champion MTB przynosi odświeżoną formułę. - Chciałem zintensyfikować zmagania, jeszcze bardziej podkręcić sportowe emocje i postawić zawodników przed nie lada wyzwaniem - przyznaje Cezary Zamana, dyrektor sportowy Gorce Champion MTB. - Stąd pomysł na uphill i downhill. Startujemy w Waksmundzie, meldujemy się pod schroniskiem i po krótkiej regeneracji sił powrót do Waksmundu na rozstrzygnięcie zmagań.

To, co w ustach zwycięzcy Tour de Pologne brzmi jak igraszka, jest w rzeczywistości nie lada wyzwaniem. 700 m przewyższenia na 12-kilometrowej wspinaczce to jedna strona medalu. Druga to nieprzewidywalna gorczańska pogoda. - Uczestnicy ubiegłorocznego maratonu pewnie do dziś pamiętają głębokie kałuże, snujące się po zboczach Turbacza mgły i śliskie błoto - wspomina ostatnie zmagania Cezary Zamana. Trudno przewidzieć, w jakich warunkach przyjdzie rywalizować zawodnikom w tym roku.

Maraton będzie podzielony na dwie części. Najpierw wyłonieni zostaną zwycięzcy w kategorii uphill na odcinku Waksmund - schronisko PTTK na Turbaczu. Otrzymają oni niemałe nagrody pieniężne. Mężczyźni za I, II i III miejsce dostaną odpowiednio 1000 zł, 500 zł i 300 zł. Kobiety powalczą o 600 zł, 300 zł i 200 zł.

Następnie odbędzie się rywalizacja downhill spod schroniska do Waksmundu. Zawodnicy, którzy zaliczą oba wyzwania, zostaną też sklasyfikowani w generalnej kategorii open.

Zapisy na zawody już trwają. Wystarczy wejść na stronę www.gorce.zamanagroup.pl, by dopełnić krótkich formalności i 2 września powalczyć w najintensywniejszej czasówce w tym sezonie. Wszyscy, którzy zapiszą się do 20 sierpnia, otrzymają pamiątkowy medal.

Podczas gdy dorośli będą szturmować Turbacz, przy Szkole Podstawowej w Waksmundzie na swoich rowerkach pościgają się najmłodsi. Zorganizowane zostaną zawody MiniMini+ Mazovia, w których bezpłatnie mogą wystartować dzieci do 6. roku życia. Jedynym obowiązkiem jest posiadanie kasku. Każdy mały uczestnik otrzyma pamiątkowy dyplom, a zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych w podziale na płeć mogą liczyć na atrakcyjne nagrody.

PROGRAM RAMOWY GORCE CHAMPION MTB 02.09.2018 (Waksmund, Gmina Nowy Targ) 8:00- 10:00- zapisy w biurze zawodów (Waksmund, Szkoła Podstawowa) 10:00- start pierwszego zawodnika do I etapu Uphill (Waksmund - Turbacz) 13:00- dekoracja I etapu (Schronisko PTTK na Turbaczu) 14:00- start pierwszego zawodnika do II etapu Downhill (Turbacz- Waksmund) 16:00- dekoracja II etapu (Waksmund, Szkoła Podstawowa) 16:30- dekoracja generalna Gorce MTB Champion (Waksmund, Szkoła Podstawowa)
ZOBACZ WIDEO Sektor Gości 86. Miłka Raulin: Korona Ziemi jest koszmarnie droga, koszty przekroczyły 0,5 mln zł [1/4]
Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×