KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Wąwozy przyciągają kolarzy jak magnes

Nie sposób oprzeć się magii Puław i Kazimierskiego Parku Krajobrazowego. Zwłaszcza gdy zaprasza do nich kolarski mistrz Polski Cezary Zamana. Wspólnie z Urzędem Miasta Puławy organizuje tu zawody Cisowianka Mazovia MTB Marathon. Start 3 czerwca.
MG
Cisowianka Mazovia MTB Marathon Materiały prasowe / Cisowianka Mazovia MTB Marathon

Do wielu sportowych sukcesów Cezarego Zamany trzeba dopisać jeszcze jedno osiągnięcie. Jak nikomu innemu, udało mu się skutecznie wypromować wąwozy Kazimierskiego Parku Krajobrazowego pośród rowerzystów z całej Polski. Dzięki wytyczanym przez niego trasom i organizowanym zawodom, można było na dobre zagłębić się w okoliczne perełki. A kolarze pokochali Puławy, doceniając kręte ścieżki, na których co rusz wyrastają ziemiste, sięgające niemal nieba ściany. Rozpędzeni zawodnicy mogą jednego dnia zaliczyć nawet kilkanaście wąwozów, co jeszcze intensyfikuje emocje.

CISOWIANKA MAZOVIA MTB MARATHON CISOWIANKA MAZOVIA MTB MARATHON

A emocji nie braknie z pewnością w czwartek 3 czerwca. Na początek długiego weekendu w Puławach zaroi się od spragnionych sportowych wrażeń zawodniczek i zawodników. Ich apetyt będzie starał się zaspokoić Cezary Zamana, a dokładniej – cztery pieczołowicie przygotowane trasy. Różnić się będą między sobą długością i stopniem trudności. Najłatwiejszy to dziecięcy dystans Hobby (7 kilometrów). Dla rowerzystów przekładających rekreację nad rywalizację jest dystans Fit (16,6 kilometrów). Dwa ostatnie dystanse to już wybór dla najmocniejszych i nie bojących się wyzwań. ½ Pro liczy 36,5 kilometrów, a Pro 56,3 kilometry. Dzięki zaproszeniu do pracy nad trasami puławskich miłośników MTB, można mieć pewność, że wszystkie dystanse wiodą przez najatrakcyjniejsze tereny. Jako ukłon w stronę gospodarzy należy potraktować wydzielenie dwóch odrębnych klasyfikacji, dostępnych tylko dla mieszkańców Puław. O tytuł najlepszej i najlepszego mieszkańca Puław będzie można rywalizować na dystansach Fit oraz ½ Pro.

CISOWIANKA MAZOVIA MTB MARATHON CISOWIANKA MAZOVIA MTB MARATHON

„Kolarstwo górskie ma wiele twarzy. W Puławach ta dyscyplina pokaże jedno z ciekawszych obliczy. Możliwość rywalizacji w tak spektakularnej scenografii to ewenement nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Jestem szczęśliwy, że wspólnie z Urzędem Miasta Puławy możemy zapraszać tutaj pasjonatów MTB” – zaznacza Cezary Zamana, dyrektor sportowy Cisowianka Mazovia MTB Marathon. „Dodatkową atrakcją jest lokalizacja bazy zawodów na terenie Mariny Puławy. To urocze miejsce, w którym zawodnicy szybko zregenerują siły, a towarzyszące im rodziny czy znajomi przyjemnie spędzą kilka godzin” – dodaje triumfator Tour de Pologne.

Aby czas spędzony na maratonie był jeszcze przyjemniejszy, jednym z ważniejszych punktów programu będą darmowe zawody ze znaną z telewizji Rybką Mini Mini. Do udziału w nich, a także do spotkania z przesympatyczną postacią, zapraszamy dzieci do szóstego roku życia.

CISOWIANKA MAZOVIA MTB MARATHON CISOWIANKA MAZOVIA MTB MARATHON

Honorowy patronat nad maratonem objął Prezydent Puław Paweł Maj.

Zapisy na Puławy Cisowianka Mazovia MTB Marathon już trwają – można to zrobić w kilka sekund, korzystając z wygodnego systemu on-line (https://sts-live.pl/zamanagroup/Event/Details/174).

PROGRAM ZAWODÓW
PUŁAWY CISOWIANKA MAZOVIA MTB MARATHON

Czwartek 3 czerwca


 • 9:00-16:00 – obsługa biura zawodów

 • 10:00-12:30 – doraźny serwis rowerowy

Starty


 • 12:15- start dystansu Hobby

 • 13.05- start dystansu ½ Pro I Pro

 • 13:15- start dystansów Fit

 • 13.30 – zawody na rowerkach biegowych z Rybką Mini Mini

Dekoracje


 • 13:20- dekoracja dystansu Hobby

 • 15:30- dekoracja dystansu Fit

 • 16:00- dekoracja dystansu ½ Pro

 • 16:30- dekoracja dystansu Pro

Cisowianka Mazovia MTB Marathon to odbywający się od 17 lat cykl maratonów MTB dla pasjonatów sportów rowerowych. Pomysłodawcą, dyrektorem sportowym i dobrym duchem Mazovii jest Cezary Zamana, kolarski mistrz Polski oraz triumfator Tour de Pologne z 2003 roku. Wykorzystał on swoje sportowe wieloletnie doświadczenie na stworzenie zawodów przyjaznych dla rowerzystów o zróżnicowanym poziomie umiejętności. Od początku na listach startowych nie brakuje dzieci i młodzieży, kobiet i seniorów ani zapalonych miłośników MTB, poświęcających na treningi każdą wolną chwilę. Mazovia słynie z zapadających w pamięć tras, które dostarczają wielu wyzwań oraz pozytywnych doznań.

Cezary Zamana karierę sportową rozpoczął w klubie LKS Prim Ełk w 1981 roku. Jeden z pierwszych polskich kolarzy, którzy po 1989 roku dostali się do zagranicznych zawodowych grup kolarskich. Swoje szosowe umiejętności rozwijał m.in. pod okiem legendarnego trenera Edwarda Borysewicza (w latach 1990-1993 w teamie Subaru Montgomery). W 1994 roku startował w Tour de France jako kolarz grupy Kelme. Od 1996 roku znów reprezentuje polskie drużyny, m.in. Mróz, Mat-Ceresit-CCC, CCC-Polskat czy Intel-Action. W 1998 roku wywalczył brązowy medal mistrzostw Polski w szosowym wyścigu indywidualnym, a rok później sięgnął po tytuł mistrza kraju. W 2003 roku triumfował w Tour de Pologne. Z innych sukcesów Cezarego Zamany warto wymienić etapowe zwycięstwo Criterium du Dauphine Libere (1993). Był też zwycięzcą Commonwealth Bank Classic (1998), Memoriału Henryka Łasaka (1999, 2002 i 2003), wyścigu Szlakiem Walk Majora Hubala (2000) oraz Małopolskiego Wyścigu Górskiego (2005). Od 2004 roku organizuje sportowe zawody dla amatorów: Mazovia MTB Marathon, wyścigi szosowe oraz maratony etapowe.

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Materiał Partnera
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×