KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

KRÓLEWSKA EDYCJA: CIECHANÓW CISOWIANKA MAZOVIA MTB MARATHON

Zazwyczaj maratony mają swoich zwycięzców. Ale organizowane przez Cezarego Zamanę zawody w Ciechanowie czekają na królową i króla MTB.
MG
Cisowianka Mazovia MTB Marathon: CIECHANÓW Materiały prasowe / Cisowianka Mazovia MTB Marathon: CIECHANÓW

Nie może wszak być inaczej, skoro i miasteczko rowerowe, i start, i meta stać będą w cieniu XIV-wiecznego Zamku Książąt Mazowieckich. Cały maraton przesiąknięty będzie królewską więc atmosferą. Królewskie będą też trakty, a raczej dystanse przyszykowane przez Cezarego Zamanę.

Wyzwania, jakim stawić będzie czoła, wymagać będą i ambicji, i siły, i sprytu. Przydadzą się więc wszystkie przymioty, jakimi charakteryzować się powinien wzorcowy król i władca MTB.

CISOWIANKA MAZOVIA MTB MARATHON: CIECHANÓW CISOWIANKA MAZOVIA MTB MARATHON: CIECHANÓW

Najbardziej nowoczesnym aspektem niedzielnego maratonu będą bez wątpienia rowery zawodniczek i zawodników. Pełne zaawansowanych technologii, wyważone, wyregulowane, błyskawicznie reagujące na komendy i ruchy śmiałków walczących w Ciechanowie mogą przechylić szalę zwycięstwa.

Sięgnięcie po koronę królowej i króla Ciechanowa będzie tym trudniejsze, że z maratonu na maraton Mazovii peleton robi się coraz liczniejszy. Blask czerwonej „M” jaśnieje coraz mocniej. By wybić się z gęstego tłumu zawodniczek i zawodników na pierwsze miejsce, trzeba będzie dać z siebie wiele.

CISOWIANKA MAZOVIA MTB MARATHON: CIECHANÓW CISOWIANKA MAZOVIA MTB MARATHON: CIECHANÓW

Najbardziej zacięta rywalizacja toczyć się będzie na dystansach ½ Pro i Pro. To przecież najtrudniejsze, a wiec i najbardziej prestiżowe dystanse. Ale emocji nie braknie na krótszym, pomyślanym o początkujących czy seniorach dystansie Fit. Na dystansie Hobby warto z kolei wypatrywać królewiczów – tam ścigać się będzie młodzież.

Cezary Zamana do Ciechanowa zaprasza też tych najmłodszych – częścią zawodów będą wyścigi z Rybką MiniMini. Udział w nich mogą wziąć dzieci do 6. roku życia.

Zapisy na Ciechanów Cisowianka Mazovia MTB Marathon, zaplanowane na 13 czerwca, już trwają. Zapisać się można, korzystając z oficjalnego, wygodnego systemu on-line: https://sts-live.pl/zamanagroup/Event/Details/177. Rejestracja prowadzona będzie także w niedzielę w dniu zawodów.

CISOWIANKA MAZOVIA MTB MARATHON: CIECHANÓW CISOWIANKA MAZOVIA MTB MARATHON: CIECHANÓW

Partnerem zawodów jest Urząd Miasta Ciechanów. Patronat nad maratonem objął Prezydent Miasta Krzysztof Kosiński, który również planuje wystartować na dystansie Fit. Wsparciem przy wyznaczaniu tras służyli wiodący prym w klasyfikacji drużynowej reprezentanci 3S Bike Team Ciechanów.

CISOWIANKA MAZOVIA MTB MARATHON: CIECHANÓW CISOWIANKA MAZOVIA MTB MARATHON: CIECHANÓW

Cisowianka Mazovia MTB Marathon to odbywający się od 17 lat cykl maratonów MTB dla pasjonatów sportów rowerowych. Pomysłodawcą, dyrektorem sportowym i dobrym duchem Mazovii jest Cezary Zamana, kolarski mistrz Polski oraz triumfator Tour de Pologne z 2003 roku.

Wykorzystał on swoje sportowe wieloletnie doświadczenie na stworzenie zawodów przyjaznych dla rowerzystów o zróżnicowanym poziomie umiejętności. Od początku na listach startowych nie brakuje dzieci i młodzieży, kobiet i seniorów ani zapalonych miłośników MTB, poświęcających na treningi każdą wolną chwilę. Mazovia słynie z zapadających w pamięć tras, które dostarczają wielu wyzwań oraz pozytywnych doznań.

Cezary Zamana karierę sportową rozpoczął w klubie LKS Prim Ełk w 1981 roku. Jeden z pierwszych polskich kolarzy, którzy po 1989 roku dostali się do zagranicznych zawodowych grup kolarskich. Swoje szosowe umiejętności rozwijał m.in. pod okiem legendarnego trenera Edwarda Borysewicza (w latach 1990-1993 w teamie Subaru Montgomery). W 1994 roku startował w Tour de France jako kolarz grupy Kelme.

Od 1996 roku znów reprezentuje polskie drużyny, m.in. Mróz, Mat-Ceresit-CCC, CCC-Polskat czy Intel-Action. W 1998 roku wywalczył brązowy medal mistrzostw Polski w szosowym wyścigu indywidualnym, a rok później sięgnął po tytuł mistrza kraju. W 2003 roku triumfował w Tour de Pologne.

Z innych sukcesów Cezarego Zamany warto wymienić etapowe zwycięstwo Criterium du Dauphine Libere (1993). Był też zwycięzcą Commonwealth Bank Classic (1998), Memoriału Henryka Łasaka (1999, 2002 i 2003), wyścigu Szlakiem Walk Majora Hubala (2000) oraz Małopolskiego Wyścigu Górskiego (2005). Od 2004 roku organizuje sportowe zawody dla amatorów: Mazovia MTB Marathon, wyścigi szosowe oraz maratony etapowe.

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Materiał Partnera
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×