MAZOVIA NA FALI WZNOSZĄCEJ

W Łodzi z rozpędzonego peletonu Mazovii nikt nie wypadł za burtę. Mimo ławic korzeni, raf terenowych przeszkód czy zakrętów wywołujących ostry przechył, na mecie zameldowała się cała flotylla zawodniczek i zawodników.

AB
Cisowianka Mazovia MTB Marathon Materiały prasowe / Cisowianka Mazovia MTB Marathon

To kolejny tak udany rejs Cezarego Zamany w tym sezonie

Miało bujać? Bujało. Kapitan Cezary Zamana, wprawnie nawigujący Mazovią 17. z rzędu, znów wykazał się wyborną znajomością map. Trasy wytyczone w Lesie Łagiewnickim, największym europejskim miejskim kompleksie leśnym, mogły niejednego przyprawić o chorobę morską. Amortyzatory, bezlitośnie testowane od chwili startu aż do mety, pojękiwały. Napięte do granic możliwości łańcuchy zwierały szyki, by nie pęknąć w kluczowych momentach wspinaczki. Bidony dawały z siebie wszystko, aby w każdej chwili być pod ręką i przyjść w sukurs złaknionemu, zmęczonemu organizmowi.

Słowem, bujało.

Cisowianka Mazovia MTB Marathon Cisowianka Mazovia MTB Marathon

Pierwsza na mecie dystansu Pro zameldowała się Anna Urban (BMC Polska) z czasem 02:28:51, wyprzedzając na trasie Małgorzatę Zimnicką (Huzar Bike Academy, 03:08:01). Wśród panów rywalizujących na najtrudniejszym dystansie bezkonkurencyjny okazał się Bartek Borowicz (Cozmobike Team), który wykręcił czas 02:05:10. Drugi na metę wpadł Marcin Jabłoński (Lider Team Skarżysko-Kamienna, 02:08:40), a trzeci – Daniel Packi (Team Hurom, 02:09:14). Na dystansie ½ Pro najszybszą zawodniczką okazała się Anna Stępniak (iFON Kolarz Klub), która potrzebowała 01:41:06, aby dotrzeć na metę. Na drugim i trzecim miejscu zameldowały się koleżanki z teamu – odpowiednio Jolanta Bagieńska (01:50:26) oraz Luiza Markiewicz (01:59:48). Z męskiego grona rywali w tyle zostawił po raz kolejny Michał Wyżlic (kolarski.eu z czasem 01:18:29, zostawiając za sobą Michała Morawskiego (IBOX M Liga Racing Team, 01:19:15) oraz Jakuba Wolcendorfa (JakoobCycles.com, 01:19:54).

Cisowianka Mazovia MTB Marathon Cisowianka Mazovia MTB Marathon

Podczas maratonu zorganizowano także II Memoriał Ryszarda Kasińskiego, wielokrotnego uczestnika maratonów Mazovii i niezwykle lubianego przez cały peleton zawodnika. Nagrody fundował iFON Kolarz Klub. Klasyfikację „Najszybsi mieszkańcy Łodzi” sponsorował klub Calypso Fitness Łódź Ogrody Geyera.

„Bardzo cieszy rosnąca frekwencja na maratonach Mazovii. Coraz silniej odczuwana jest ekscytacja zawodniczek i zawodników, ta radość ze startu, te emocje na trasie. Wierzę, że stoi za tym seria udanych zawodów, którymi możemy się ostatnio pochwalić” – komentuje Cezary Zamana, dyrektor sportowy Cisowianka Mazovia MTB Marathon. „Przed nami decydująca część sezonu i trzy ostatnie w tym roku zawody. Jesteśmy w pełni zmobilizowani, aby zorganizować je perfekcyjnie od A do Z” – obiecuje triumfator Tour de Pologne. „Za pomoc w przygotowaniu maratonu dziękuję Tomaszowi Luteckiemu z iFON Kolarz Klub oraz Łukaszowi Pawlakowi, rowerowemu aktywiście współpracującemu z łódzkimi Cyklomaniakami oraz CykloBombą” – dodaje Cezary Zamana.

Cisowianka Mazovia MTB Marathon Cisowianka Mazovia MTB Marathon

Zapisy na najbliższe zawody Józefów Cisowianka Mazovia MTB Marathon już trwają. Zapisać się można online (https://sts-live.pl/zamanagroup/Event/Details/182), a także w dniu maratonu (czyli w niedzielę dziewiętnastego września) w biurze zawodów obok hotelu Holiday Inn Józefów Warszawa (ulica Telimeny 1).

Cisowianka Mazovia MTB Marathon to odbywający się od 17 lat cykl maratonów MTB dla pasjonatów sportów rowerowych. Pomysłodawcą, dyrektorem sportowym i dobrym duchem Mazovii jest Cezary Zamana, kolarski mistrz Polski oraz triumfator Tour de Pologne z 2003 roku. Wykorzystał on swoje sportowe wieloletnie doświadczenie na stworzenie zawodów przyjaznych dla rowerzystów o zróżnicowanym poziomie umiejętności. Od początku na listach startowych nie brakuje dzieci i młodzieży, kobiet i seniorów ani zapalonych miłośników MTB, poświęcających na treningi każdą wolną chwilę. Mazovia słynie z zapadających w pamięć tras, które dostarczają wielu wyzwań oraz pozytywnych doznań.

Cisowianka Mazovia MTB Marathon Cisowianka Mazovia MTB Marathon

Cezary Zamana karierę sportową rozpoczął w klubie LKS Prim Ełk w 1981 roku. Jeden z pierwszych polskich kolarzy, którzy po 1989 roku dostali się do zagranicznych zawodowych grup kolarskich. Swoje szosowe umiejętności rozwijał m.in. pod okiem legendarnego trenera Edwarda Borysewicza (w latach 1990-1993 w teamie Subaru Montgomery). W 1994 roku startował w Tour de France jako kolarz grupy Kelme. Od 1996 roku znów reprezentuje polskie drużyny, m.in. Mróz, Mat-Ceresit-CCC, CCC-Polskat czy Intel-Action. W 1998 roku wywalczył brązowy medal mistrzostw Polski w szosowym wyścigu indywidualnym, a rok później sięgnął po tytuł mistrza kraju. W 2003 roku triumfował w Tour de Pologne. Z innych sukcesów Cezarego Zamany warto wymienić etapowe zwycięstwo Criterium du Dauphine Libere (1993). Był też zwycięzcą Commonwealth Bank Classic (1998), Memoriału Henryka Łasaka (1999, 2002 i 2003), wyścigu Szlakiem Walk Majora Hubala (2000) oraz Małopolskiego Wyścigu Górskiego (2005). Od 2004 roku organizuje sportowe zawody dla amatorów: Mazovia MTB Marathon, wyścigi szosowe oraz maratony etapowe.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×