Paryż 2024: Polki powalczą o awans w repasażach w keirinie

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Adam Warżawa / Marlena Karwacka i Urszula Łoś na igrzyskach olimpijskich w Paryżu

Urszula Łoś i Marlena Karwacka zajęły odpowiednio 5. i 3. miejsce w swoich wyścigach eliminacyjnych w keirinie na igrzyskach olimpijskich w Paryżu. O awans do drugiej rundy Polki powalczą w repasażach.

Keirin to bardzo ciekawa konkurencja kolarstwa torowego, której charakterystycznym elementem jest obecność na torze człowieka jadącego na motorowerze. Kolarze najpierw pokonują 3 okrążenia za motocyklem, który po każdym okrążeniu zwiększa swoją prędkość. Kolejne 3 kółka zawodnicy pokonują już bez "dodatkowego pojazdu" i walczą o jak najlepsze miejsce na mecie.

W I rundzie keirinu rozegranych zostało 5 biegów eliminacyjnych po 6 zawodniczek w każdym. Bezpośredni awans do kolejnej rundy otrzymują 2 najlepsze zawodniczki z każdego biegu, a pozostałe mogą jeszcze wywalczyć promocję do kolejnego etapu rywalizacji w repasażach.

W tej konkurencji oglądaliśmy dwie reprezentantki Polski Urszulę Łoś oraz Marlenę Karwacką. Łoś w swoim wyścigu zajęła 5. miejsce, natomiast Karwacka o błysk szprychy przegrała 2. miejsce premiowane awansem z reprezentantką Chin. W tej sytuacji obie Polki będą musiały poszukać swoich szans w repasażach, które odbędą się o godz. 15:10.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty