Polki drugie w drużynowym wyścigu na dochodzenie podczas mistrzostw Europy

Reprezentantki Polski zdobyły srebrne medale w drużynowym wyścigu na dochodzenie podczas odbywających się w Saint-Quentin-en-Yvelines mistrzostw Europy w kolarstwie torowym.

Piotr Ziemka
Daria Pikulik Newspix / MAREK BICZYK / Na zdjęciu: Daria Pikulik
W środowych eliminacjach Justyna Kaczkowska, Łucja PietrzakDaria Pikulik oraz Nikol Płosaj zajęły drugie miejsce. W pojedynku, którego stawką był awans do finału, Polki pokonały kolarki z Wielkiej Brytanii. W finale Biało-Czerwone zmierzyły się z Włoszkami. Łucję Pietrzak w składzie zastąpiła Katarzyna Pawłowska.

Kaczkowska, Pawłowska, Pikulik i Płosaj uzyskały czas 4:27.845. Elisa Balsamo, Tatiana Guderzo, Simona Frapporti oraz Silvia Valsecchi były szybsze o 5.531 sekundy. Trzecią lokatę zajęły zawodniczki z Wielkiej Brytanii.

To drugie miejsce w czołowej trójce dla reprezentacji Polski na ME 2016. W pierwszym dniu zawodów na drugiej pozycji w scratchu uplasował się Adrian Tekliński.

Czy reprezentacja Polski zdobędzie złoty medal na ME 2016 w kolarstwie torowym?