Puchar Świata: zwycięstwo Justyny Kaczkowskiej

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Radek Pietruszka / Na zdjęciu: Justyna Kaczkowska (z lewej)
PAP / Radek Pietruszka / Na zdjęciu: Justyna Kaczkowska (z lewej)

Justyna Kaczkowska wygrała wyścig na dochodzenie podczas zawodów Pucharu Świata w kolarstwie torowym na welodromie w Glasgow. Polka jest w tej konkurencji młodzieżową mistrzynią Europy.

W tym artykule dowiesz się o:

19-latka wygrała eliminacje (3.31,456) i w finale zmierzyła się z liderką klasyfikacji generalnej PŚ Elise Delzenne. Kaczkowska nie dała Francuzce żadnych szans (3.33,319), pokonując ją o ponad sześć sekund (3.39,326).

Trzecie miejsce w wyścigu na dochodzenie zajęła Białorusinka Tatiana Szarakowa, która walkę o trzecią lokatę wygrała z Brytyjką Emily Nelson.

Zwycięstwo Kaczkowskiej to kolejny sukces polskich kolarzy w Glasgow. Dzień wcześniej pierwsze miejsce w sprincie zajął Kamil Kuczyński. W czwartek rekord Polski (4.03,010) w wyścigu na dochodzenie ustanowili panowie (Adrian Tekliński, Dawid Czubak, Szymon Sajnok, Daniel Staniszewski).

{"id":"","title":""}