Krzysztof Maksel zwyciężył w Pucharze Świata w kolarstwie torowym w Cali

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / MAREK BICZYK / Na zdjęciu: Krzysztof Maksel
Newspix / MAREK BICZYK / Na zdjęciu: Krzysztof Maksel

Krzysztof Maksel wygrał w Cali rywalizację na kilometr ze startu zatrzymanego podczas zawodów Pucharu Świata w kolarstwie torowym.

Krzysztof Maksel był najlepszy już w eliminacjach. Uzyskał w nich czas 1:00.335. W finale Polakowi zmierzono 1:00.814. Na drugim stopniu podium stanął Niemiec Maximilian Doernbach (1:01.084). Trzecią lokatę zajął Czech Tomas Babek (1:01.169). Maksel w 2014 roku właśnie w Cali znalazł się tuż za podium podczas mistrzostw świata.

W sprincie mężczyzn ósmy był Mateusz Rudyk. Na dziewiątej pozycji uplasował się Kamil Kuczyński, który zachował przodownictwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. W Cali zwyciężył Rosjanin Denis Dmitrijew. Drugie miejsce zajął Niemiec Max Niederlag, a trzecie - Rosjanin Paweł Jakuszewski.

Kuczyński prowadzi w "generalce" z dorobkiem 1200 punktów (500 zdobył za zwycięstwo w Glasgow, 450 za drugą lokatę w Apeldoorn, a 250 uzyskał w Cali). Drugi jest Andrij Winokurow. Ukrainiec również ma na koncie 1200 "oczek" (400+500+300). Na trzeciej pozycji znajduje się Jakuszewski (1055).

Ostatnie zawody Pucharu Świata 2016/2017 w kolarstwie torowym odbędą się 25 oraz 26 lutego w Los Angeles.

Czy Krzysztof Maksel zdobędzie medal mistrzostw świata w 2017 roku?