Nikola Seremak wicemistrzynią świata juniorek w kolarstwie torowym w sprincie

Nikola Seremak zdobyła na kolarskim torze we Frankfurcie nad Odrą srebrny medal mistrzostw świata juniorek w sprincie indywidualnym.

Piotr Ziemka
kolarstwo torowe Facebook / PZKol FB / Na zdjęciu: kolarstwo torowe
W czwartkowej 1/8 finału wyższość kolarki z Klubu Kolarskiego Ziemia Darłowska i Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Żyrardowie musiała uznać srebrna medalistka środowego sprintu drużynowego - Chinka Jingye Sun. Z kolei w ćwierćfinale rywalką Polki była Taky Marie Kouame. Obie te zawodniczki rywalizowały w pojedynku o brąz podczas lipcowych mistrzostw Europy. Wtedy na podium stanęła Francuzka. We Frankfurcie nad Odrą lepsza okazała się Nikola Seremak.

Szósta zawodniczka eliminacji pokonała w obu piątkowych przejazdach drugą podczas kwalifikacji Czeszkę Veronikę Jabornikovą i awansowała do finału.

Złoty medal zdobyła Alessa-Catriona Propster. Seremak stanęła na drugim stopniu podium.

W mistrzostwach świata juniorek 2018 Seremak została sklasyfikowana na siódmej pozycji. Brąz otrzymała wtedy Nikola Sibiak, która w starciu o trzecie miejsce pokonała wspomnianą Alessę-Catrionę Propster. W poprzedniej edycji światowego czempionatu duet Seremak / Sibiak był trzeci w sprincie drużynowym. W środę we Frankfurcie nad Odrą Seremak zajęła trzecie miejsce z inną Nikolą - Wielowską.

Nikola Wielowska w piątek również zaprezentowała się w konkurencji indywidualnej. W omnium sklasyfikowano ją na szóstej pozycji. Jako czwarty metę finału keirinu minął Mateusz Sztrauch.

Czy Nikola Seremak awansuje do finału keirinu podczas mistrzostw świata juniorek w 2019 roku?