Nikola Seremak trzecia w finale keirinu na mistrzostwach świata juniorek

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Adam Jastrzębowski / Kolarstwo torowe
Newspix / Adam Jastrzębowski / Kolarstwo torowe

Nikola Seremak zdobyła na kolarskim torze we Frankfurcie nad Odrą brązowy medal w keirinie podczas piątego, ostatniego dnia mistrzostw świata juniorek.

W tym artykule dowiesz się o:

Finał keirinu wygrała Niemka Alessa-Catriona Propster. Jako druga minęła metę Australijka Ella Sibley. Na trzecim stopniu podium stanęła Nikola Seremak. Wcześniej urodzona 29 marca 2001 roku zawodniczka finiszowała druga w pierwszej rundzie i triumfowała w repasażu. Natomiast w półfinale przed nią znalazła się jedynie Propster.

Polka zdobyła medal w keirinie również podczas lipcowych mistrzostw Europy juniorek. Wówczas zajęła drugie miejsce. Na torze w Gandawie też najlepsza okazała się Propster.

Reprezentacja Polski zakończyła zmagania w Niemczech z dorobkiem trzech medali - we wszystkich tych sukcesach miała udział Seremak. Pierwszego dnia zawodów we Frankfurcie nad Odrą, 18-latka zdobyła brązowy medal w sprincie drużynowym wspólnie z Nikolą Wielowską. Dwa dni później kolarka reprezentująca KK Ziemia Darłowska i SMS Żyrardów została wicemistrzynią globu w sprincie.

Seremak powtórzyła wyczyn Nikoli Sibiak, która zdobyła trzy medale w sprinterskich konkurencjach podczas MŚJ 2018. W poprzednim światowym czempionacie polska reprezentacja wywalczyła dziewięć miejsc w najlepszej trójce.

Czy w następnych MŚJ reprezentacja Polski zdobędzie więcej niż trzy medale?