Daria Pikulik z dwoma złotymi medalami w 2. dniu MP 2019 w kolarstwie torowym

Drugiego dnia mistrzostw Polski 2019 elity kobiet i mężczyzn na kolarskim torze w Pruszkowie dwa złote medale zdobyła Daria Pikulik.

Piotr Ziemka
Daria Pikulik Newspix / MAREK BICZYK / Na zdjęciu: Daria Pikulik
Po piątkowym sukcesie w wyścigu punktowym, w sobotę Daria Pikulik zwyciężyła w scratchu oraz wyścigu eliminacyjnym (australijskim). Obok zawodniczki Klubu Kolarskiego BCM Ziemia Darłowska na podium w scratchu stanęły Karolina Karasiewicz oraz Łucja Pietrzak. Z kolei w wyścigu eliminacyjnym drugie miejsce zajęła Patrycja Lorkowska, a trzecie - Nikol Płosaj.

W keirinie tytuł mistrzyni Polski obroniła Urszula Łoś. Jako druga minęła metę Nikola Sibiak. Brązowy medal zdobyła Marlena Karwacka.

W rywalizacji na kilometr ze startu zatrzymanego wszystkie medalistki uzyskały czas poniżej 36 sekund: Julita Jagodzińska (35.573), Aleksandra Tołamanow (35.890), Paulina Petri (35.968). W czołowej trójce 3-kilometrowego wyścigu indywidualnego na dochodzenie znalazły się: Justyna Kaczkowska, Łucja Pietrzak i Dominika Bykowska.

Kilometr ze startu zatrzymanego najszybciej przejechał Krzysztof Maksel. Brązowy medalista igrzysk europejskich, trzykrotnie czwarty zawodnik mistrzostw świata seniorów w tej specjalności zwyciężył z czasem 1:00.952. Drugi wynik miał Rafał Sarnecki (1:02.149), a trzeci - Kamil Kuczyński (1:03.008).

Zwycięstwa dwóch polskich drużyn, Karolina Karasiewicz druga w wyścigu punktowym
Mateusz Rudyk najlepszym sprinterem Orlen Grand Prix 2019 na torze w Pruszkowie

Kuczyński i Sarnecki znaleźli się w czołowej trójce również w keirinie - odpowiednio na pierwszym i trzecim miejscu. Między nimi został sklasyfikowany Mateusz Rudyk.

Do niespodzianki doszło w scratchu mężczyzn. Na "pudle" zabrakło mistrza świata z 2017 roku Adriana Teklińskiego (6. miejsce) i wicemistrza igrzysk europejskich 2019 Filipa Prokopyszyna (9. lokata). Zwyciężył junior Miłosz Mielczarek. Drugą pozycję zajął Damian Sławek. Trzeci zakończył rywalizację Wojciech Pszczolarski.

Sławek otrzymał srebro również po 4-kilometrowym wyścigu indywidualnym na dochodzenie. W finale triumfował drugi podczas kwalifikacji, rekordzista kraju w jeździe godzinnej na torze Wojciech Ziółkowski (4:21.270 do 4:31.500). W pojedynku o brąz Prokopyszyn pokonał Daniela Staniszewskiego.

Z kolei w wyścigu eliminacyjnym Prokopyszyn wywalczył złoto. Drugie miejsce zajął obrońca tytułu - Alan Banaszek. Brąz dla Szymona Potasznika.

Czy któraś z Polek zdobędzie medal mistrzostw Europy 2019 w kolarstwie torowym w konkurencji indywidualnej?