Wjechał w grupę kolarzy. Policja już go ma

Policja złapała kierowcę, który w środę w miejscowości Przypki k. Tarczyna wjechał w grupę kolarzy - poinformował Polsat News. W wypadku zginęła jedna osoba.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
radiowóz policji Getty Images / NurPhoto / Na zdjęciu: radiowóz policji
Do koszmarnego zdarzenia doszło w środę miejscowości Przypki. Kierowca samochodu osobowego wjechał w kolarzy amatorskiej grupy SzoSza i uciekł z miejsca zdarzenia. Wypadek miał tragiczny bilans. Jedna osoba zginęła, a cztery zostały ranne.

Policja natychmiast rozpoczęła poszukiwania kierowcy, który spowodował wypadek. Te zakończyły się sukcesem. Kierowcą był 45-letni mężczyzna, mieszkaniec gminy Tarczyn. Policjanci prowadzą czynności w tej sprawie, by ustalić przyczyny zdarzenia.

Kierowca w chwili wypadku mógł być pod wpływem alkoholu. Został zatrzymany w miejscu zamieszkania. Miał 1 promil alkoholu w organizmie. Na posesji był również samochód, którym wjechał w rowerzystów.

Z ustaleń policji wynika, że ten sam kierowca mógł również potrącić strażaka w oddalonej o ponad 2 kilometry miejscowości Krakowiany. Na szczęście poszkodowany nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Czytaj także:
Tylko dwa kraje bronią Rosję w ONZ. Teraz o jednym z nich znów jest głośno
Giro d’Italia 2022. Alberto Dainese wygrał sprint. Nie obyło się bez perturbacji

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×