Kraksa lidera Tour de Pologne tuż przed metą. Dramat na ostatnich metrach

Wielkie emocje w 4. etapie Tour de Pologne. Na niecałe dwa kilometry przed metą w kraksie ucierpiał dotychczasowy lider Sergio Higuita. Z kolei Zdenek Stybar w dramatyczny sposób stracił wygraną na ostatnich metrach.

Arkadiusz Dudziak
Arkadiusz Dudziak
Pascal Ackermann PAP / /Darek Delmanowicz / Na zdjęciu: Pascal Ackermann
Czwarty etap tegorocznego Tour de Pologne odbywał się na pętli z Leska do Sanoka. Liczył 179,4 kilometra, a przewyższenie wynosiło 2621 metrów. Do zgarnięcia były także trzy górskie premie.

Dość szybko uformowała się ucieczka, w której był m.in. Kamil Małecki. W pewnym momencie miała ona 3,5 minuty przewagi.  W drugiej części trasy peleton zaczął się zbliżać do czołówki, a w niej zostało już tylko trzech zawodników: Anders Skaarseth, Rui Oliveira oraz Mads Wuertz Schmidt.

Kamil Małecki odpadł z czołówki, ale wcześniej świetnie walczył na premiach i został liderem klasyfikacji górskiej.

Peleton zdołał uciekającą trójkę dogonić na 3,5 kilometra przed metą. Wtedy właśnie zaatakował Czech Zdenek Stybar, który nacisnął mocniej na pedały i odjechał aż na dziesięć sekund. Nikt za nim nie ruszył, a przed metą doszło do kraksy, w której brał udział m.in. dotychczasowy lider Sergio Higuita.

I gdy wydawało się, że dowiezie przewagę, to osłabł i na ostatnich metrach został dogoniony. Z etapowego zwycięstwa cieszył się Pascal Ackermann (UAE Team Emirates). Drugie miejsce zajął Jordi Meeus, a trzecie Jonathan Milan. Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem w 4. etapie był Stanisław Aniołkowski, który zajął 9. miejsce.

Sergio Higuita utrzymał jednak koszulkę lidera, gdyż jego upadek miał miejsce w tzw. strefie ochronnej. Nie wiadomo jednak, w jakim stanie jest Kolumbijczyk i czy będzie w stanie skutecznie jeździć w następnych etapach.

Czytaj więcej:
"Rene Higuita, Rene Higuita" - lapsus polskiego komentatora na antenie
"Rosjanie śmieją nam się w twarz". Nagle stali się... Hiszpanami

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: popis nowej gwiazdy Barcy. Tak się przywitał z fanami
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×