Polscy kibice uderzyli prosto w Putina. Zobacz, co napisali na trasie Tour de Pologne [FOTO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Darek Delmanowicz / Na zdjęciu: kolarze podczas Tour de Pologne / małe zdjęcie: napis na trasie Tour de Pologne
PAP / Darek Delmanowicz / Na zdjęciu: kolarze podczas Tour de Pologne / małe zdjęcie: napis na trasie Tour de Pologne
zdjęcie autora artykułu

Podczas ostatniego etapu Tour de Pologne na trasie znalazło się kilka napisów dotyczących wojny w Ukrainie. Kibice wymalowali hasła "stop war" czy też obrażające Władimira Putina.

W tym artykule dowiesz się o:

Piątek to ostatni dzień rywalizacji w Tour de Pologne. Kolarze startujący w największym polskim wyścigu pokonywali trasę ze Skawiny do Krakowa. Emocji nie zabrakło, a zadbali o to też sami kibice, którzy tłumnie dopingowali zawodników.

Nie zabrakło też antywojennych demonstracji. W kilku miejscach na asfalcie wymalowano napisy wspierające Ukrainę i uderzające w prezydenta Federacji Rosyjskiej, Władimira Putina.

Tak było m.in. w miejscowości Zagacie, tuż przed bramką oznaczającą premię w Kaszowie. Miejscowości te położone są tuż przed wjazdem do Krakowa. Na asfalcie pojawiły się tam napisy "stop war" w kolorach ukraińskiej flagi. Są też napisy "f**k Putin".

24 lutego Rosjanie rozpoczęli inwazję na Ukrainę. Od tego dnia bezlitośnie bombardują kolejne miasta. Zginęły już tysiące cywilów, a miliony osób opuściły Ukrainę w obawie przed wojną.

Za atak na Ukrainę, Rosję spotkały sankcje polityczne, gospodarcze, ale także i sportowe. Zawodnicy z tego kraju są wykluczeni z rywalizacji w wielu dyscyplinach.

fot. Maciej Kmita
fot. Maciej Kmita

Czytaj także: Ważna informacja dotycząca Rafała Majki. Oficjalny komunikat ze strony jego klubu Komentatorzy sportowi - rozpoznaj ich na zdjęciach!

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (0)