Nie mógł powstrzymać emocji. To nagranie rozklei największych twardzieli

Jesus Herrada okazał się najlepszy w siódmym etapie Vuelta a Espana. Hiszpan współtworzył ucieczkę, która do samego końca toczyła ambitną walkę. Po zwycięstwie nie był w stanie powstrzymać łez.

Mateusz Domański
Mateusz Domański
Emocjonalna Jesusa Herrady na triumf w 7 etapie Vuelta a Espana Twitter / Teledeporte / Emocjonalna Jesusa Herrady na triumf w 7. etapie Vuelta a Espana
Szósty etap mocno dał w kość uczestnikom Vuelta a Espana. Był on bez wątpienia bardzo wymagający. W piątek było już łatwiej, choć i tym razem pojawiły się wyzwania, jak choćby Puerto de San Glorio (19,5 km - 5,8 proc.).

Z tą przeszkodą kolarze uporali się 60 kilometrów przed metą. Później mogli skupić się na dalszej rywalizacji o jak najlepszy wynik.

Ucieczkę stworzyli tym razem tacy zawodnicy jak Samuele Battistella, Fred Wright, Jesus Herrada, Harry Sweeny i Jimmy Janssens.

Oczywiście wymienieni kolarze mieli jasny cel. Ambitnie walczyli o zwycięstwo. Na 10 kilometrów przed końcem ucieczka miała 60 sekund przewagi. Nieco później stało się jasne, że zwycięzcą zostanie ktoś z tego grona.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: tenisiści czy piłkarze? Jest forma!

Finisz z pozycji lidera zainaugurował Wright. Przez pewien czas wydawało się, że to właśnie on sięgnie po triumf. Nieopodal kreski musiał jednak uznać wyższość rywali.

Herrada i Battistella przemknęli obok niego. Ostatecznie z wygranej cieszył się ten pierwszy zawodnik. Było to dla niego niezwykłe osiągnięcie. Po tym sukcesie nie był w stanie powstrzymać emocji.

Zwycięzca siódmego etapu uronił kilka łez. Był tak poruszony, że krótko po przekroczeniu linii mety nie był w stanie udzielić wywiadu. Wszystko oczywiście się nagrało, a zarejestrowane obrazki mocno chwytają za serce.

Dla Herrady to drugie zwycięstwo w Vuelta a Espana. Z pierwszego cieszył się w 2019 roku.

Zobacz także:
Heroiczna walka Polaka na 5. etapie Vuelta a Espana
Zmarł Grzegorz Jaroszewski. Był wybitnym sportowcem

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×