Ależ wpadka! Zrobił to tuż przed metą

Za nami kolejne zmagania w ramach Vuelta a Espana 2022. Jazdę indywidualną na czas zwyciężył Remco Evenepoel. Podczas wtorkowych zmagań nie obyło się bez wpadki.

Mateusz Domański
Fatalny błąd tuż przed metą Twitter / Eurosport / Fatalny błąd tuż przed metą
W poniedziałek kolarze uczestniczący w Vuelta a Espana mogli złapać oddech. Wtorek natomiast przyniósł kolejne wyzwania. Tym razem zawodnicy musieli się zmierzyć z jazdą indywidualną na czas z Elche do Alicante. Do pokonania było blisko 31 kilometrów.

Sensacji nie było. Lider wyścigu Remco Evenepoel na każdym z międzyczasów notował najlepszy rezultat. Ostatecznie wręcz znokautował przeciwników. Na metę dotarł w czasie 33'18". Wygrał aż o 48 sekund!

Drugi czas tym razem wywalczył Primoz Roglic (+48 sek.), a trzeci - Remi Cavagna (+60 sek.). Warto przypomnieć, że Słoweniec jest wiceliderem Vuelta a Espana.

We wtorkowych zmaganiach uczestniczyli również reprezentanci Polski. Kolarze z naszego kraju raczej starali się utrzymywać umiarkowane tempo. Na mecie Kamil Małecki miał czas 39'38", a Łukasz Owsian - 38'30".

Nieopodal mety bolesną wpadkę zaliczył Joao Almeida. Zawodnik... pomylił trasę! Zjechał w złą uliczkę. Dość szybko się zorientował, że coś jest nie tak, ale mimo to sporo stracił. Było widać, że jest na siebie bardzo zły. Jego pomyłkę uwieczniły kamery telewizyjne.